„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Mocne słowa prezesa NIK. „Było dużo nieprawidłowości w przygotowaniu szpitali do pandemii”

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

W ubiegłym roku media żyły aferą Mariana Banasia, prezesa NIK. Teraz prezes NIK ponownie stwierdził, że żadnej afery… nie było.

Banaś prezesem NIK został wybrany w 2019 roku. Kilka miesięcy później TVN podał, że zaniżał on w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie. Dlatego w ubiegłym roku Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do czterech mieszkań należących do Banasia i jego rodziny.

Banaś był gościem programu „Graffiti” w Polsacie News. W kolejnym wywiadzie stwierdził, że „afery Banasia nie było”, a była to prowokacja służb wymierzona w niego.

Prezes NIK odniósł się do pandemii koronawirusa i stanu polskiej służby zdrowia. – Przeprowadziliśmy kontrolę w szpitalach, wyniki są opublikowane. Częściowo było dużo nieprawidłowości w przygotowaniu szpitali do pandemii – zauważył.

Dodał też, że NIK przygotowuje raport na temat stanu państwa. – Planujemy kontrole Tarczy antykryzysowej. Mamy sygnały, że sytuacja nie wygląda najlepiej i na epidemii najbardziej cierpią mali i średni przedsiębiorcy. Ustalenia z tej kontroli będą później – mówił Banaś.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca