Mocny cios w narkobiznes. Policjanci zabezpieczyli 60 kg marihuany!

fot. Małopolska Policja

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w handel narkotykami. W czasie akcji mundurowi zabezpieczyli ponad 60 kilogramów marihuany, o czarnorynkowej wartości 2,5 mln.

Dilerzy usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i wprowadzania ich do obrotu. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Do zatrzymania mężczyzn doszło w miniony weekend. Policjanci wkroczyli do jednego z magazynów w krakowskim Podgórzu. To właśnie tam przebywał 42-latek, który w jednym z pomieszczeń ukrył 12 kg marihuany, w jego samochodzie mundurowi znaleźli kolejnych 49 kg tego narkotyku.

– Narkotyki popakowane były w duże paczki zawinięte w folię. W trakcie policyjnej akcji, do magazynu przyjechał 46-letni kompan zatrzymanego. Gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać, ale po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany – poinformował w środę Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Małopolskiej Policji

Obaj mężczyźni są mieszkańcami Małopolski. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany szacowana jest na 2,5 mln zł, za popełnione czyny, handlarzom grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz także