Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Po zgłoszeniu na krajowej mapie zagrożeń

To było jedno z wielu zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Szybko się potwierdziło – policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki.

Wczoraj (1 sierpnia 2022), w porze wieczornej, jeden z mieszkańców naniósł na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) zgłoszenie dotyczące „używania środków odurzających”. Wskazanie dotyczyło gminy Mogilany. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie natychmiast zajęli się sprawą. Udali się we wskazany rejon.

Dość szybko zauważyli krążące BMW, w którym siedziało 3 mężczyzn. To właśnie ten pojazd wzbudził ich podejrzenia i powiązali go ze zgłoszeniem. Podjęli interwencję, włączyli sygnały świetlne o dźwiękowe, kierującemu wydali polecenie do zatrzymania samochodu. – Po tym, jak BMW się zatrzymało, z samochodu wybiegł pasażer, który wyrzucił na ulicę srebrne zawiniątko i zaczął uciekać. Wówczas jeden z policjantów ruszył za nim w pościg pieszy i po chwili go dogonił – relacjonują policjanci. Okazało się, że złapany 17-latek w trakcie ucieczki wyrzucił marihuanę.

Drugi funkcjonariusz w tym czasie zajął się pozostałymi dwoma mężczyznami siedzącymi w BMW. W trakcie przeszukania przy jednym z nich, 28-latku, policjanci znaleźli mefedron. Każdy z zatrzymanych miał po kilka gramów tych narkotyków. 17-latek i 28-latek zostali przez policjantów zatrzymani. Teraz mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia przestępstwo zostało wyeliminowane, a podejrzani za nie odpowiedzą – podkreślają funkcjonariusze policji i zachęcają mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób można zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w twojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie