Morderca Pawła Adamowicza w Krakowie! Przejdzie obserwację psychiatryczną

Musisz przeczytać

Stefan W., morderca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, trafił do krakowskiego aresztu na miesięczną obserwację psychiatryczną.

O sprawie napisało Radio Kraków, powołując się na depeszę Polskiej Agencji Prasowej. O przewiezieniu W. na Montelupich, poinformowała Grażyna Wawryniuk rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zdaniem Wawryniuk, krakowski zakład posiada specjalistyczny oddział psychiatryczny przystosowany do obserwacji osób, które dopuściły się poważnych przestępstw.

W. już pod koniec stycznia został poddany jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu, jednak biegli nie byli w stanie ocenić stanu poczytalności, stąd wniosek o przeprowadzenie dodatkowej obserwacji, do którego przychylił się gdański sąd.

Krakowskie badanie ma potrwać cztery tygodnie, jednak zgodnie z prawem biegli będą mogli złożyć wniosek o jego przedłużenie do maksymalnie ośmiu tygodni.

W trakcie obserwacji lekarze zbadają aktualny stan zdrowia psychicznego podejrzanego, a także jego poczytalność, czyli zdolność rozpoznania znaczenia czynu, jakiego się dopuścił 13 stycznia.

Przypomnijmy, 13 stycznia podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wtargnął na scenę i zadał prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi kilka ciosów nożem. Po ataku biegał po scenie i wymachując nożem krzyczał, że „siedział niewinnie w więzieniu, Platforma Obywatelska go torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”.

Ochroniarze pilnujący imprezy nie zareagowali na zdarzenie, interwencję podjął dopiero jeden z pracowników technicznych

Pomimo długiej reanimacji i kilkugodzinnej interwencji chirurgicznej, Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia po ataku.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca