„Morderca siedzi w kasie z biletami”. Niemiecki tygodnik pisze o Wiśle Kraków

fot. DrabikPany via Foter.com

Takiej reklamy sponsorzy Wisły Kraków na pewno się nie spodziewali. Jeden z największych niemieckich tygodników „Die Zeit” opisał skandaliczne związki bandytów z władzami klubu oraz wpływy chuliganów na środowisko krakowskiej, a nawet ogólnopolskiej piłki nożnej.

„Morderca siedzi w kasie z biletami” – grzmi już w tytule niemiecka gazeta.

Na wstępnie czytamy, że „Wisła Kraków jest jedną z najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce. Tymczasem prawo głosu mają w nim chuligani, którzy zasiadają w lożach VIP”.

Źródło: „Die Zeit”

Później dziennikarz Thomas Dudek pisze na temat kikolskiej grupy Sharks, która de facto rządzi klubem. „Wpływy Sharksów nie ograniczają się do przejmowania poszczególnych dzielnic miasta, bójek na ulicach czy oznaczania terenu graffiti” – zauważa.

Die Zeit przypomina także publikację „Dziennika Polskiego” na temat wykorzystywania pomieszczeń klubowych przez grupy trenujące sporty walki, a tak naprawdę ćwiczące jak zachowywać się na kikolskich ustawkach. „Prezes Marzena Sarapata i wiceprezes Damian Dukat, zamiast rozwiązał problem, nazwali te oskarżenia ‚brudną kampanią’ i zamiast rozwiązać problem. Co zresztą nie jest zaskakujące” – czytamy w niemieckim tygodniku.

Artykuł jest pokłosiem głośnego reportażu wyemitowanego w programie „Uwaga” na antenie TVN, w którym dziennikarz Szymon Jadczak wypunktował związki bandytów z klubem i pokazał mechanizm zarządzania Wisłą niczym zorganizowaną grupą przestępczą.

Jak widać, materiał odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Średni nakład tygodnika „Die Zeit” to ponad pół miliona egzemplarzy.

A link do tekstu znajdziecie tutaj.

(rg, źródło: „Die Zeit”)

Zdjęcie tytułowe: DrabikPany via Foter.com

Zobacz także:

Zapowiada się wielki rozłam wśród kiboli Wisły Kraków

 

 

Zobacz także