Morderstwo, rozboje, wymuszenia! Kibole przesłuchiwani w krakowskim sądzie

Od rana jedenaście osób jest przesłuchiwanych w krakowskim sądzie w towarzystwie CBŚP. Mężczyźni są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sprawa ma związek z wczorajszymi zatrzymaniami. Łącznie funkcjonariusze „zawinęli” 47 osób, z czego 37 podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępcze. Zarzuca się im m.in. zabójstwo, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymane osoby brały udział w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez m.in. Grzegorza Z. ps. Zielak – jednego z szefów bojówki Wisły Kraków.

Podczas działań, w których uczestniczyło ponad tysiąc funkcjonariuszy. Zabezpieczono kokainę, amfetaminę, marihuanę oraz kilkadziesiąt maczet, pałek teleskopowych oraz środki pirotechniczne i 7 sztuk broni. Odzyskano także mienie warte 200 tys. zł. pochodzące z rozboju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono podejrzanym pieniądze i samochody, o łącznej wartości 1,8 mln zł. Śledztwa nadzorują małopolski oraz śląski wydział Prokuratury Krajowej..

W działaniach nadzorowanych przez policjantów z CBŚP w Krakowie zatrzymano jedenaście osób.

(rg)

fot. Małopolska Policja

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie