Morze flag na Błoniach. Tak krakowianie będą obchodzić Dzień Flagi

10 tys. flag utworzy wielka mapę Polski. Tak dzień flagi będą świętować mieszkańcy na krakowskich Błoniach.

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 10. Do krakowian i samorządowców dołączą również uznani sportowcy – Artur Siódmiak – reprezentant Polski w piłce ręcznej i mistrz świata w siatkówce z 2014 roku – Krzysztof Ignaczak.

W utworzeniu mapy z flag, która – jak zapewniają organizatorzy – zajmie powierzchnię 40 tys. metrów kwadratowych pomogą harcerze.

Punktualnie w południe rozpocznie się rodzinny piknik,. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników liczne quizy i gry dotyczące zarówno historii Polski, jak i Unii Europejskiej. Gratką dla najmłodszych będą również pokazy sprzętu służb mundurowych.

Również w południe, w Parku Jordana swoją akcję rozpocznie wicepremier Jarosław Gowin, który będzie rozdawał flagi spacerującym krakowianom.

Koniec wydarzenia zaplanowany jest na godz. 15.00. Wtedy też wszyscy chętni będą mogli zabrać jedną z flag do swoich domów.

Akcję organizuje radio RMF FM, zaś współorganizatorami są Miasto Kraków i wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Obchodzony pomiędzy 1 a 3 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony został decyzją Sejmu 20 lutego 2004 roku. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 

Najnowsze

Co w Krakowie