Pędził na motorze 150 km/h w obszarze zabudowanym

Musisz przeczytać

Motocyklista w obszarze zabudowanym pędził 150 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej – informuje małopolska policja.

W piątek, 22 października 2021 roku, w miejscowości Kąty, w gminie Iwkowa brzescy policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami w obszarze zabudowanym. Tuż po godzinie 11, funkcjonariusze zauważyli motocykl jadący bardzo szybko w ich kierunku. Pomiar prędkości jednośladu wskazał aż 150 km/h, czyli o 100 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym.

Policjanci wydali sygnał do zatrzymania się, jednak motocyklista zignorował polecenie mundurowych i nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze szybko jednak ustalili właściciela motocykla i po kilkunastu minutach przyjechali do miejsca zamieszkania 22-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna nie krył zaskoczenia wizytą policjantów. Przyznał się do popełnienia wykroczeń. Tłumaczył się policjantom, że… nie ma wymaganych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami i dlatego nie zatrzymał się do kontroli. Motocykliście za popełnione wykroczenia grozi teraz wysoka grzywna.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca