„Nie może dochodzić do zasiedzeń, które obserwujemy”

Czy w samorządach potrzebna jest kadencyjność? Zdecydowanie tak – nie ma złudzeń krakowska posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. – Ta propozycja wysuwana przez PiS jest potrzebna. To pozwoli na to, żeby w samorządach nie dochodziło do zasiedzeń, które obserwujemy – dodaje na antenie Radia Kraków.

– Jak chodzi o posłów, to jest to misja. Ma się wpływ na majątek. Uchwala się budżet, dysponuje się pieniędzmi publicznymi. Ma się zdecydowanie większy wpływ. Reprezentuje się partie, która może wszystkich obsadzić w spółkach skarbu państwa i ministerstwach. Widzimy to. W takim systemie, w którym wybiera się posłów, ten argument nie jest racjonalny. To ci posłowie i ich znajomi mają szansę na przejście do dysponowania pieniędzmi, na przykład w spółkach skarbu państwa – mówił Ścigaj.

– Budzi wątpliwości ta informacja dotycząca, że to ma obowiązywać wstecz. Ci, którzy już są 2 kadencje nie mogliby startować. To działanie prawa wstecz. Na dzień dobry to zablokowanie biernego prawa wyborczego. Ten postulat nie jest do końca dobry – dodała.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie