Możesz zdecydować o przyszłości Wesołej. Ruszają konsultacje społeczne

Musisz przeczytać

Wesoła to obszar, o przyszłości którego mają zdecydować krakowianie. To mieszkańcy mogą wskazać, jak zostanie zagospodarowany teren dawnego Szpitala Uniwersyteckiego między ulicami Kopernika a Grzegórzecką. Właśnie ruszają konsultacje społeczne, podczas których można zgłaszać pomysły dotyczące Wesołej.

– To będą trudne konsultacje, bo organizujemy w trudnym czasie – mówi Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa. Wiceprezydent miasta Jerzy Muzyk przyznaje, że rozważana była kwestia przesunięcia konsultacji, ale po uzgodnieniach, także z organizacjami pozarządowymi, uznano, że nie jest to celowe.

Dlatego konsultacje będą prowadzone głównie online. Ale jak zaznacza Anna Sochacka, dyrektor Wydziału Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji Urzędu Miasta Krakowa, przewidziano także zbieranie uwag pisemne telefonicznie i mailowo

– Dla zapewnienia pełnej przejrzystości konsultacje przeprowadzi firma zewnętrza, tego oczekiwały tez organizacje pozarządowe – zaznacza dyrektor Sochacka. Przedstawiciele tej firmy już w październiku rozpoczęli wywiady z przedstawicielami magistratu i Agencji Rozwoju Miasta, których celem było określenie ram możliwych do zaakceptowania propozycji na przyszłość Wesołej

Już trwa akcja informacyjna na temat konsultacji, która zakończy się 25 listopada. Same konsultacje ruszą dzień później, 26 listopada. – Do 16 grudnia będziemy zbierać pomysły – zapowiada Ewa Kryglon z firmy odpowiedzialnej za konsultacje.

Potem powstaną koncepcje wynikające ze zgłoszonych pomysłów. Przewidziano też warsztaty z udziałem 60 zaproszonych mieszkańców. Raport z konsultacji ma być gotowy w marcu.

Aby ułatwić wszystkim udział w konsultacjach i dostęp do informacji o przyszłości Wesołej, powstała strona internetowa http://www.konsultacjewesola.pl/.

Szczegółowe terminy oraz informacje o tym, jak wziąć udział w spotkaniach warsztatowych znajdują się także na stronie https://dialogspoleczny.krakow.pl/obszar-wesola-rejon-ulicy-kopernika-konsultacje-spoleczne/.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca