Można adoptować słynnego kota ze Smoczej Jamy

Kot ze Smoczej Jamy wkrótce trafi do adopcji. Obecnie kończy kwarantannę czeka go zabieg kastracji, ale już niedługo ten uroczy dwuletni buras uszczęśliwi nowego właściciela. Jest bardzo miły i łagodny. Nazwaliśmy go Wawel Smoczek – mówi rzecznik Krakowskie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Joanna Repel. 

O kocie, który ukrywał się w Smoczej Jamie pod Wawelem pisały wszystkie media.  Typowy, szary dachowiec widywany był w Smoczej Jamie już wcześniej, ale sprytnie się ukrywał, wodząc za nos zarówno turystów, jak i pracowników zamku. Ci ostatni przez kilka  dni pozostawiali otwartą bramę do jaskini, licząc, że kot z własnej woli ją opuści. Nadzieje okazały się płonne — Smocza Jama najwyraźniej przypadła do gustu jej nowemu mieszkańcowi. W końcu na pomoc wezwano Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Pracownicy stowarzyszenia opisali interwencję na Facebooku. 

„Jeden z rycerzy, białym koniem, popędził czym prędzej do zamku, pod jamę Smoka Wawelskiego. Kociak uciekł niestety – jama tak mu się spodobała, za schronienie mu służyła, że nijak opuścić jej nie chciał. Przez dwa dni kolejne, dzielna straż Wawelu, wrota otworem trzymała, cierpliwie czekawszy, aż mały nicpoń podziemia sam opuści. Niestety na darmo, w planach tego nie miał” – relacjonuje inspektor Filip. 

Jak udało się wybawić kota z jamy? Eksperci z KTOZ uznali, że najskuteczniejszą metodą schwytania przestraszonego zwierzaka będzie klatka-pułapka. Pracownicy zamontowali stosowne sidła i odjechali. Nad dalszym przebiegiem łowów czuwała straż zamku, pilnie śledząc monitoring. “Po niecałej godzinie wiadomość z zamku nadeszła: przestraszony zwierzak skusił się na pozostawione jedzonko niczym smok Wawelski na owieczkę” – relacjonowało KTOZ.

Ze względu na okoliczności, w jakich został znaleziony, otrzymał pseudonim Wawel Smoczek. Zaszczyt “ochrzczenia” czworonoga przypadł pracownikowi zamku, który czuwał, by schwytany do klatki kot natychmiast trafił w bezpieczne miejsce.

(AS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie