Aktualności Biznes

Można już kupić bilety na lot z Krakowa do Chicago

Dobra informacja dla wszystkich, którzy mają rodziny w Chicago. Można już kupować bilety na lot z Krakowa do największego miasta Polonii Amerykańskiej.

Pierwszy rejs odbędzie się w poniedziałek 3 lipca. Loty na tej trasie będą wykonywane raz w tygodniu, przez cały rok. Bilety można kupić na stronie internetowej Polskich Linii Lotniczych LOT, www.lot.com.

Do obsługi połączenia między Krakowem a Chicago LOT wykorzysta jednego z dwóch nowych Dreamlinerów, które dołączą do floty przewoźnika w połowie roku. Z krakowskiego lotniska do Chicago samolot będzie startował w poniedziałki o godz. 11:50. Przylot tego samego dnia o godz. 14:50 (czasu lokalnego).

Z portu lotniczego Chicago-O’Hare do Kraków Airport samoloty odlatywać będą w niedzielę o godz. 17:25 (czasu lokalnego). Do stolicy Małopolski samolot przyleci w poniedziałek o godz. 9:45. Docelowo zmienią się tylko godziny odlotu z Chicago i przylotu do Krakowa. Od 6 sierpnia samoloty z Chicago startować będą w niedzielę o godz. 16:30 (czasu lokalnego). Lądowanie na krakowskim lotnisku w poniedziałek o godz. 9:10.

Rejsy do Chicago wracają do siatki połączeń krakowskiego lotniska po niemal siedmiu latach przerwy. W ubiegłym roku z Krakowa do Chicago z przesiadką odleciało ponad 90 tys. osób. Co roku liczba pasażerów na tej trasie rośnie średnio o ok. 17%.

(wm)

fot. Kraków Airport