MPEC zaprasza na grę miejską „Ciepło – zimno”. Weź telefon i ruszaj w bój

fot. Agnieszka Łatas / MPEC

Dla tych dużych i małych, którzy zostają w mieście podczas ferii zimowych Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie przygotowało geocaching’ową GRĘ MIEJSKĄ „Ciepło – zimno” do pobrania na urządzenia mobilne z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji GPS oraz możliwością odczytywania kodów QR.

W grze może wziąć udział bezpłatnie każdy w dowolnym momencie. Punkty gry znajdują się na terenie Krakowa i funkcjonują przez cały czas.

Zadaniem uczestników jest odwiedzenie wszystkich punktów oznaczonych na mapie gry symbolem termometru. Na każdym z punktów gracz musi odszukać tabliczkę z logo gry. Na tabliczce znajduje się krótki fragment historii MPEC oraz kod QR. Po zapoznaniu się z tekstem gracz powinien zeskanować kod QR i odpowiedzieć na pytanie, które wyświetli się na telefonie. Po poprawnej odpowiedzi gracz odkryje na swojej mapie dodatkowy punkt. Punkty odkryte za pomocą QR kodu mają charakter punktów gry geocaching’owej. W podanej lokalizacji należy odnaleźć ukrytą skrzynkę geocaching’ową i sczytać kolejny QR kod. Jego zeskanowanie powoduje przyznanie dodatkowego punktu graczowi.

Gra składa się z 6 punktów głównych oraz 6 punktów geocaching’owych. Każdy z punktów gry można odwiedzić tylko raz. Po trasie gry można poruszać się w dowolny sposób. Uczestnicy gry biorą w niej udział na własną odpowiedzialność.

Zakończenie gry – odbiór nagród

Zwycięzcą gry jest każdy gracz, który odwiedzi wszystkie 6 punktów stałych gry oraz co najmniej 2 punkty gry geocachingowej. Komunikat o zwycięstwie widoczny jest w aplikacji. Po wygraniu gry nie zaleca się usuwania local storage aż do chwili odbioru nagrody.

Zwycięzcy gry przysługuje upominek ufundowany przez spółkę MPEC, po okazaniu komunikatu o wygranej pochodzącego z aplikacji pracownikowi MPEC. Upominek można odebrać przez 10 dni od chwili wygrania gry w siedzibie MPEC przy al. Jana Pawła 188 w Krakowie od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00-15:00 po uprzednim zgłoszeniu wygranej na numer telefonu 12/ 64 65 588.

Gra powstała dla uczczenia 65-lecia istnienia MPEC w Krakowie, przybliża historię krakowskiego ciepłownictwa oraz promuje Spółkę.

QR kod do gry dostępny jest ze stron  www.mpec.krakow.pl i www.facebook.com/MPEC-SA-w-Krakowie. Można też wpisać adres ze strony https://mpec-game.herokuapp.com/  

Plakat

JAK GRAĆ? Instrukcja do gry miejskiej Ciepło-Zimno MPEC’65

  1. W celu zagrania w grę należy na urządzenie mobilne (telefon komórkowy, tablet) z dostępem do GPS i Internetu zainstalować czytnik kodów QR.
  2. Po zainstalowaniu aplikacji należy zeskanować kod QR uruchamiający grę.
  3. Ukaże się mapa, na której za pomocą termometru zostały oznaczone punkty główne gry.
  4. Należy wybrać dowolny punkt i udać się do miejsca wskazanego na mapie osobiście. Tam odszukać tabliczkę GRY i sczytać QR kod. Po sczytaniu, zostanie wskazana lokalizacja skrzynki geocaching’owej, którą należy otworzyć i zeskanować kolejny QR kod.
  5. Takie czynności należy powtórzyć, aż odwiedzi się wszystkie 6 punktów głównych gry i co najmniej 2 lokalizacje ze skrzynkami.
  6. Po sczytaniu co najmniej 8 QR kodów, na aplikacji pojawi się komunikat o wygranej.
  7. Nagrodę można odebrać w siedzibie MPEC, al. Jana Pawła II 188, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7.00 – 15.00, po uprzednim zgłoszeniu wygranej pod nr telefonu 12/ 64 65 588.

/materiały prasowe MPEC/

Zobacz także