MPK dziękuje bohaterskiemu pasażerowi, który bronił motorniczego przed agresywnym mężczyzną

fot. Pixabay

To był atak agresji. Najpierw wobec motorniczego, potem mężczyzna zaatakował przechodniów na chodniku. Zrzucił z roweru przejeżdżającą obok dziewczynę. MPK dziękuję pasażerowie, który stanął w obronie kierującego tramwajem nr 20.

W sobotę, 5 września, ok. 6.30 na przystanku Lipska do tramwaju linii 20 wsiadł mężczyzna i próbował pobić motorniczego. Wyłamał drzwi do kabiny kierującego tramwajem, straszył motorniczego, że użyje noża.

W obronie naszego pracownika stanął pasażer, który pomógł mu obronić się przed atakującym ich napastnikiem. Agresor ostatecznie wysiadł z wagonu uszkadzając drzwi” – relacjonuje MPK na swoim Facebooku.

Ale agresywny mężczyzna na tym nie poprzestał i zaatakował przechodzące osoby i zrzucił z roweru przejeżdżającą obok dziewczynę. Na miejsce została wezwana policja, która zatrzymała agresora. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Dzisiaj rano ok. 6.30 na przystanku Lipska do tramwaju linii 20 wsiadł agresywny mężczyzna, który próbował pobić…

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Sobota, 5 września 2020

„Z informacji, które mamy wynika, że motorniczemu i pasażerowi nic się nie stało. My nawet tego nie skomentujemy. To coś co zupełnie wykracza poza próby zrozumienia tego bezsensownego i brutalnego zachowania. Chcemy za to bardzo podziękować pasażerowi, który w tej trudnej sytuacji zareagował i pomógł naszemu pracownikowi. Dziękujemy!” – czytamy w facebookowym wpisie MPK.

(red)

Szok i niedowierzanie! Takiej wiadomości do MPK jeszcze nikt nie przysłał

Zobacz także