MPK w Krakowie znów wyróżnione. I to za działalność proekologiczną

fot. MPK

MPK w Krakowie po raz dwudziesty otrzymało tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwa Fair Play”.

Krakowski przewoźnik jako jedyne przedsiębiorstwo transportowe w Polsce został wyróżniony nagrodą specjalną – za szczególną działalność proekologiczną.

„Kapituła przyznająca tę nagrodę zwróciła uwagę na konsekwentne zmniejszanie wpływu na środowisko naturalne oraz ograniczanie emisji poprzez stosowanie przez MPK SA nowoczesnych rozwiązań z zakresu transportu publicznego” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Magistrat przypomina, że od 2018 roku wszystkie autobusy pod Wawelem spełniają co najmniej normę emisji spalin Euro 5. W taborze krakowskiego przewoźnika jest już prawie 30 autobusów elektrycznych. W 2021 roku do Krakowa zostanie dostarczonych 50 przegubowych autobusów elektrycznych, które będą kursować przez Aleje Trzech Wieszczów, a więc w rejonie gdzie normy zanieczyszczenia powietrza są przekraczane najczęściej.

MPK SA w Krakowie otrzymało także nagrodę „Semper Fidelis” dla firmy, która nieprzerwanie od 20 lat zdobywa wyróżnienia w programie Fair Play.

„MPK SA otrzymując tytuł Fair Play zostało docenione za etyczne postępowanie na co dzień w relacjach z pracownikami, klientami i kontrahentami, a także za udział w przedsięwzięciach prospołecznych i dużą troskę o środowisko naturalne” – czytamy.

(ko)

Zobacz także