Mrzonki, urojenia, fałsz i kpina! Mają ludzi za głupków i naiwniaków

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło „Dobry program dla Małopolski”. Na portalach społecznościowych i przekazach z konferencji prasowych ukazało się pięć punktów, które mają zachęcić Małopolan do oddania na nich głosu. Przyjrzeliśmy się im z uwagą i pochyliliśmy się nad nimi z należytą troską. Zdziwienie, to najdelikatniejszy stan w jaki wprowadziła nas lektura tych obietnic. Obiecują coś, co już dawno istnieje i mydlą oczy, uważając wyborców za głupków. Alternatywna rzeczywistość wg PiS przedstawia się następująco

Tanie i ekologiczne ogrzewanie – program dopłat do termomodernizacji budynków i wymiany kotłów – Małopolska wolna od smogu (10 mld zł)

– Małopolska jako pierwsze województwo w kraju podjęło walkę ze smogiem! Sejmik przyjął uchwały kierunkowe ograniczające niską emisję, wprowadził programy edukacyjne i już dawno przekazał środki na wydatki proekologiczne. Realizuje to zadanie od 6 lat! A wg PiS trzeba na program przeznaczyć kwotę obejmującą 6 letni budżet całego województwa, Choć radni „dobrej zmiany” głosowali przeciwko czystemu powietrzu.

Inwestycje drogowe, budowa nowej Zakopianki, budowa S7 w kierunku Warszawy, północna obwodnica Krakowa, Sądeczanka, Beskidzka Droga Integracyjna, obwodnica Oświęcimia

– wszystkie budowy tych dróg już dawno wyszły z faz projektowych, są realizowane przy współudziale powiatów i gmin, Zakopianka modernizowana jest etapami od lat i to głównie z pieniędzy krajowych, a Sądeczanka, S7 czy obwodnica północna Krakowa to projekty daleko zaawansowane, na których pracują robotnicy. Jedyna pozytywna postać to minister Adamczyk, ale to wybijający się polityk w małopolskim PiS.

Modernizacja małopolskich dworców wraz z wdrożeniem Wspólnego Biletu Kolejowego, rozwojem kolei aglomeracyjnej i budową linii kolejowych z Krakowa do Mszany Dolnej. Renowacja istniejących linii na Górny Śląsk i Podhale oraz z Chabówki do Nowego Sącza.

– no tu już popłynęli na całego! Koleje Małopolskie działają od trzech lat, to jedna z najlepszych inwestycji województwa i nie dalej jak w maju br przewiozły 15 milionowego pasażera! Szkoda, że w programie zapomniano dodać, że PKP nie udostępniły bocznicy remontowej dla składów małopolskich kolei i tak manipulowały rozkładem jazdy aby połączenia aglomeracyjne były niekorzystne dla podróżnych, przez co dojazd do pracy i na uczelnie wymaga kosmicznych kombinacji. O remontach szyn to już nawet wstydziliby się wspominać, bo chyba wszyscy krakowianie odczuwają skutki zamknięcia, w tym samym czasie, wiaduktów i przejazdów kolejowych w mieście!

Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Kraków Prokocim – najnowocześniejszego i największego kompleksu medycznego w Polsce.

– budowa ma być ukończona w przeciągu następnych kilkunastu miesięcy! Budynki już stoją, kupowane i instalowane jest wyposażenie, przenoszone są kliniki z budynków przy Kopernika. Dziś większy problem stanowi to, co stanie się z terenem poszpitalnym w centrum Krakowa, a może rząd przeznaczy go pod Mieszkanie Plus?!

Rozbudowa i przebudowa  Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice i modernizacja połączenia z Dworcem Głównym w Krakowie.

– no tu też zaliczyli pełen odlot! Lotnisko w Balicach jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce, jego przebudowa i modernizacja jest widoczna gołym okiem, parkingi, terminale, węzły przesiadkowe to coś co już istnieje, a budowa dodatkowego pasa startowego jest uzgadnia z gminami na terenie których ma być on położony! Nie wspomnieli tylko o tym, że wszystko to zrobili poprzednicy. No może poza zmianą logo…

Czytając „Dobry Program” myślący człowiek od razu dostrzeże obłudę. Fałsz i kpina jaka z niego wypływa jest tylko potwierdzeniem, w jaki sposób PiS traktuje ludzi, że ma ich za głupków i naiwniaków, którym można wcisnąć towar, który już dawno do nich należy!  

Alicja Podgórska

fot. wikimedia / Adrian Grycuk

Zobacz także