Mundurowi pomogli znaleźć małemu chłopcu babcię. Wzruszająca historia

Policjanci i zagubiony chłopiec /fot. Małopolska Policja Facebook

Wystarczyła chwila nieuwagi, by czteroletni chłopiec zgubił się w tłumie. Dla małego dziecka taka sytuacja to ogromny stres, ale na szczęście do akcji wkroczyli policjanci. Mundurowi pozwolili zwiedzić dziecku policyjnego Sprintera, a przede wszystkim pomogli znaleźć babcię chłopca. 

Policjanci kompanii II krakowskiego Oddziału Prewencji Policji, którzy pełnili służbę na Rynku Głównym w pobliżu Bazyliki Mariackiej, dostrzegli zaniepokojonego chłopca. Wokół niego nie było żadnej osoby, która mogłaby się nim interesować.

Mundurowi podeszli do chłopca i z dużą dozą empatii zaczęli rozpytywać o rodziców oraz jego dane. Chłopiec bez zająknięcia odpowiedział, iż ma na imię Gabriel i jest czterolatkiem, a teraz poszukuje swojej babci, z którą przyszedł zwiedzić Rynek. Policjanci zaprosili chłopca do radiowozu, włączyli w pojeździe sygnały uprzywilejowania, by zwrócić uwagę zatroskanej babci. Po chwili kobieta zgłosiła się do policjantów i odebrała swojego wnuka.

Młodzieniec wykorzystując zaistniałą sytuację zwiedził policyjnego Sprintera. Wykonane zostało także pamiątkowe zdjęcie z policjantami OPP.

js/Małopolska Policja

Zobacz także