„Nie musimy obawiać się najazdu dziesiątek tysięcy kibiców”

– W przypadku Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA Euro U21 Polska 2017 nie musimy obawiać się najazdu dziesiątek tysięcy kibiców, bo to bardziej kameralna impreza, ale też będziemy do niej dobrze przygotowani – zapewnia dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK Bogdan Klimek. W rozmowie z oficjalną stroną miasta mówi między innymi o bezpieczeństwie podczas turnieju, który odbędzie się od 16 do 30 czerwca.

W Krakowie rozegrane zostaną mecze fazy grupowej, półfinał oraz finał imprezy, spodziewamy się więc nie tylko przyjazdu młodych gwiazd piłki nożnej, ale także wielu kibiców. – Wielokrotnie byliśmy organizatorami lub współorganizatorami dużych wydarzeń, takich jak międzynarodowe kongresy, pielgrzymki papieża czy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012, kiedy to w naszym mieście mieszkały ekipy, które odgrywały kluczową rolę podczas turnieju, a wraz z nimi do Krakowa przybyli liczni kibice – mówił Klimek.

Dodał, że odpowiednie służby na co dzień ćwiczą w praktyce, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych. – Na przykład w zeszłym roku, przed Światowymi Dniami Młodzieży, przeprowadziliśmy ćwiczenia na wypadek ataku terrorystycznego w Galerii Krakowskiej. Wielu mieszkańców i podróżnych narzekało, że zaburzyliśmy funkcjonowanie miasta, ale myślę, że takie ćwiczenia są bardzo wartościowe, bo z różnymi problemami możemy zmierzyć się na miejscu w praktyce – mówił.

(źródło: krakow.pl)

fot. Katie@! via Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie