Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem ekspresu do kawy

Wydawać by się mogło, że ekspres do kawy jest skomplikowanym urządzeniem, które powinny obsługiwać jedynie doświadczone osoby. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ dzisiaj sprzęt tego typu nabyć może każdy bez względu na to, czy potrzebuje go do swojej firmy, czy domu. Przed dokonaniem zakupu warto jednak wyposażyć się w odpowiednią dawkę wiedzy na temat kawy, czy samych ekspresów, ponieważ ułatwi to podjęcie decyzji w zakresie wyboru wysokiej klasy urządzenia.

Każdy ekspres jest inny

W sprzedaży mamy kilka rodzajów ekspresów do kawy. Najpopularniejszy i najbardziej podstawowy podział wyróżnia urządzenia ciśnieniowe i przelewowe. Każde z nich charakteryzuje się odrębnymi funkcjami, a także możliwościami, dlatego warto je dokładnie poznać, aby skupić się na poszukiwaniach ekspresu spełniającego nasze oczekiwania.

Ekspresy przelewowe przeznaczone są dla wielbicieli kaw sypanych, do których przygotowania potrzebny jest wrzątek. Zasada ich funkcjonowania jest bardzo prosta, ponieważ wrząca woda przelewana jest pomiędzy poszczególnymi komorami bez użycia ciśnienia. Dzięki tej właściwości smak i aromat kawy jest intensywny, a sam napój posiada znacznie więcej kofeiny. Ponadto ekspresy przelewowe wyróżniają się nieskomplikowaną konstrukcją, a także możliwością przygotowania wielu filiżanek kawy w jednym momencie. Urządzenia tego typu zazwyczaj tworzą 4 elementy: pojemnik na kawę ziarnistą lub niezmieloną, zbiornik wody, komora grzewcza, dzbanek na zaparzoną kawę. Na szczególną uwagę zasługuje ostatni podzespół, ponieważ może być on wykonany zarówno ze szkła, jak i materiałów żaroodpornych. Co więcej, jego pojemność w znacznej większości ekspresów wynosi od jednego do półtora litra, dlatego przygotowanie kawy dla kilku osób nie będzie stanowiło problemu.

Wadą rozwiązania tego typu jest czasochłonność. Czas potrzebny na przygotowanie kawy w ekspresie przelewowym wynosi około 15 minut. Mimo to sprzęt ten sprawdzi się bardzo dobrze w domach osób, które cenią sobie smak świeżej i naturalnej kawy.

Ekspresy ciśnieniowe są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie. Ich głównym elementem jest pompa, która przelewając wodę pomiędzy poszczególnymi komorami, generuje duże ciśnienie. Ponadto ekspresy te charakteryzują się zastosowaniem większej ilości elektroniki, dzięki czemu możliwe jest zaadaptowanie dodatkowych funkcji. Ekspresy ciśnieniowe możemy podzielić na: ekspresy ciśnieniowe ręczne, kawiarki, ekspresy kapsułkowe i ekspresy automatyczne. Wśród użytkowników szczególnym uznaniem cieszą się urządzenia ostatniego typu. Korzystanie z nich jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy jedynie napełnić urządzenie kawą i wodą, a następnie je odpowiednio zaprogramować. Co najważniejsze, ekspresy automatyczne wyposażone są w młynek, a także potrzebują znacznie mniej czasu na przygotowanie filiżanki kawy.

Krótko mówiąc, jeżeli zależy Ci na tym, aby posiadać nowoczesny Krupsekspres do kawy, wybierz wariant ciśnieniowy. Sprzęt ten jest prosty w obsłudze, będzie działać należycie szybko i pozwoli na przygotowanie dowolnego rodzaju kawy. Najlepsze ekspresy ciśnieniowe znajdziesz pod adresem https://www.dolce-gusto.pl/machines.

Zdrowotne właściwości naparu kawowego

W społeczeństwie panuje przekonanie, że kawa i zawarta w niej kofeina jedynie szkodzi naszemu zdrowiu. Jest jednak inaczej, o czym dowiedli naukowcy z Imperial College London i International Agency for Research on Cancer publikując swoje badania. Zbieranie wyników trwało całe 16 lat, dlatego warto się nad nimi pochylić.

 

Celem badań było wykazanie wpływu kawy na śmiertelność po 35 roku życia. Po wielu latach pracy naukowcy orzekli, że kawosze obarczeni są znacznie mniejszym ryzykiem zachorowania na przypadłości związane z układem krążenia, czy pokarmowym. Ponadto ich odporność jest na znacznie wyższym poziomie, glukoza utrzymuje się w normie, a wątroba jest w znacznie lepszej formie w porównaniu do np. osób spożywających alkohol. Dodatkowo we wnioskach możemy wyczytać, że 3 kawy dowolnego typu dziennie mają zapewnić dobre zdrowie.

Planując zakup ekspresu, skup się nie tylko na aspektach praktycznych, ale również wizualnych, gdyż będzie to sprzęt zajmujący kluczowe, widoczne miejsce na kuchennym blacie. Podjęcie odpowiedniej decyzji nie powinno jednak stanowić problemu, gdyż producenci sprzętu AGD starają się łączyć w swoich produktach atrakcyjny design i niebanalną funkcjonalność, aby spełnić oczekiwania swoich klientów. Taki też jest ekspres Krups – urządzenie, które sprawdzi się w kuchni nawet wymagającego kawosza.

/artykuł sponsorowany/

 

Zobacz także