Muzeum AK boi się groźby Gazety Polskiej

Działacze Klubu Obywatelskiego Platformy Obywatelskiej wyrzuceni z Muzeum Armii Krajowej! Dziś w placówce muzeum miało odbyć się inauguracyjne spotkanie Klubu Obywatelskiego PO z udziałem bp. Tadeusza Pieronka i prof. Jerzego Hausnera. Do spotkania jednak nie dojdzie, bo działacze krakowskiego klubu „Gazety Polskiej” protestując przeciwko tej inicjatywie zagrozili, że urządzą okupację Muzeum Armii Krajowej.

Podczas inauguracyjnego spotkania Klubu Obywatelskiego PO miało dojść do rozmowy o wyzwaniach i zagrożeniach dla Polski. Głównymi bohaterami debaty mieli być bp. Pieronek i prof. Jerzy Hausner. Ostatecznie jednak dyrekcja Muzeum Armii Krajowej w obawie przed okupacją gmachu muzeum przez działaczy krakowskiego klubu „Gazety Polskiej”, ugięła się i odmówiła działaczom PO organizacji spotkania.

Działacze krakowskiego klubu „Gazety Polskiej” w piątek pojawili się pod siedzibą Muzeum Armii Krajowej i domagali się odwołania planowanego na dziś spotkania. Ich zdaniem działanie Platformy Obywatelskiej wcale nie ma na celu dialogu społecznego, ale namawianie obywateli do bojkotowania rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podczas manifestacji działacze klubu przy wsparciu części kombatantów zorganizowali komitet kolejkowy i zagrozili okupacją budynku do momentu, gdy dyrektor Joanna Mrowiec nie zdecyduje o odwołaniu spotkania. Dyrektor ugięła się pod naciskiem protestującym i zdecydowała, że w przyszłości również w placówce muzeum nie będą mogły odbywać się żadne spotkania i debaty o charakterze politycznym.

Ostatecznie inauguracyjne spotkanie Klubu Obywatelskiego nie zostało jednak całkowicie odwołane, zmieni się jedynie miejsce spotkania. Debata odbędzie się w Operze Krakowskiej, początek zaplanowano na godz. 17.

(pt)

fot. Muzeum Armii Krajowej/ www.muzeum-ak.pl

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie