Myśliwi pomogli złapać kłusowników! Zabili 80 zwierząt i posiadali nielegalną broń!

Jelenie / fot. Pixabay

Czujny myśliwy znajdując się  w pobliżu lasu w miejscowości Smęgorzów, widząc w zaroślach światła latarek postanowił sytuację sprawdzić. Ssiadł do swojego samochodu i  podjechał tam bez włączonych świateł. Na miejscu zastał dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie, lecz jeden z nich widząc nadjeżdżający pojazd uciekł z bronią w pobliskie zarośla. Myśliwy powiadomił policję i razem z mundurowymi złapał kłusowników. 

Myśliwemu udało się ująć  kłusownika, który pozostał  pojeździe i przekazał go przybyłym na miejsce policjantom. Mundurowi w samochodzie należącym do zatrzymanego ujawnili  truchło zająca szaraka. W trakcie czynności trwających z zatrzymanym 27-latkiem z gminy Radgoszcz  policjanci  ustalili tożsamość jego zbiegłego kompana – rówieśnika z  gm. Szczucin.

Następnie dwie grupy policjantów przeszukały posesje należące do zatrzymanego i do zbiegłego kłusownika oraz przyległy teren. Policjanci także zatrzymali zbiega i ujawnili  broń palną długą z lunetą i tłumikiem, która została ukryta w przepuście rowu melioracyjnego.  To broń typu „samoróbka” –  została zabezpieczona do dalszych badań przez biegłego z zakresu balistyki.

Nielegalna broń / fot. Małopolska Policja

Jak się okazało mężczyźni od września br. do chwili obecnej kłusując pozyskali ponad 25 zajęcy, 15 saren oraz 40 bażantów.  

Obu zatrzymanym przedstawiono zarzut kłusownictwa – za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Za nielegalne posiadanie broni jednemu z nich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Złapany kłusownik / fot. Małopolska Policja

js/Małopolska Policja

Zobacz także