Na Dietla wkracza Krakowska Tarcza dla Mobilności. Wymalowano ścieżkę dla rowerów [zdjęcia]

Fot. KRKnews

To, co kilka miesięcy temu zapowiadał Zarząd Transportu Publicznego, staje się rzeczywistością. Krakowska Tarcza dla Mobilności wkracza na ulicę Dietla. Na jednej z jezdni już wymalowano drogę dla rowerów i pas do parkowania samochodów, zostawiając tylko jeden pas do jazdy dla aut.

Przedsmak tego, co będzie na Dietla, kierowcy i rowerzyści odczuwają już na moście Grunwaldzkim. Tam już wiele tygodni temu – w ramach Krakowskiej Tarczy dla Mobilności – pozostawiono po jednym pasie ruchu w każdym kierunku dla samochodów, pozostałe dwa zamieniając na drogę dla rowerów.

Teraz Krakowska Tarcza dla Mobilności wkracza na ulicę Dietla. A właściwie jest tam malowana. Na moście Grunwaldzkim drogę dla rowerów wydzielono separatorami i palikami, na Dietla ścieżka dla jednośladów została wymalowana na jezdni. Na razie tylko tej od strony Kazimierza, ale takich samych zmian trzeba spodziewać się na jezdni wyprowadzającej ruch z Dietla na most Grunwaldzki.

Krakowska Tarcza dla Mobilności na ulicy Dietla

Krakowska Tarcza dla Mobilności na ulicy Dietla
Obraz 1 z 11

Na ulicy Dietla nie będzie już dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Na każdej jezdni pozostanie tylko jeden pas dla samochodów, drugi będzie dla rowerów i hulajnóg. I zostanie jeszcze miejsce na parkowanie aut.

(GEG)

Na Dietla nie wrócą już dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Auta zrobią miejsce rowerom. To samo czeka most Grunwaldzki

Zobacz także