Na ogłoszeniach dla dorosłych zarobili 40 mln złotych

Musisz przeczytać

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie czerpali korzyści z ułatwiania prostytucji. W ciągu 15 lat na ogłoszeniach zamieszczanych na jednym z popularnych portali internetowych mogli zarobić nawet 40 mln złotych. W tej sprawie policja zatrzymała 11 osób z Małopolski. Policja zablokowała serwis, na którym pojawiały się anonse erotyczne. Nie podała jego nazwy, ale portal o2.pl podaje, że najprawdopodobniej chodzi o serwis Roksa.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z białostocką Prokuraturą Krajową ponad rok temu zaczęli przyglądać się działalności jednego z portali internetowych, na którym zamieszczane były ogłoszenia dla dorosłych. Podejrzewali, że właściciel i osoby zatrudnione w tej małopolskiej firmie zarabiają, ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji. Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych na tym portalu, pobierali opłatę w wysokości 50 złotych miesięcznie. – Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z przestępstwa kuplerstwa stałe źródło dochodu. Przez 15 lat tego procederu mogli zarobić ponad 40 milionów złotych – twierdzą śledczy. – Efektem blisko rocznej pracy podlaskich śledczych jest ustalenie szeregu osób związanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą i zawieszenie działalności tego portalu – podkreślają prowadzący sprawę.

Tydzień temu, blisko 50 policjantów z podlaskiego garnizonu wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji, zatrzymało na terenie Małopolski 11 osób zatrudnionych w tej firmie oraz przeszukali blisko 20 pomieszczeń. Wśród zatrzymanych był 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat, którzy usłyszeli dodatkowo zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałe osoby w wieku od 31 do 42 lat zatrudnione do obsługi strony internetowej usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa.

– Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w niej do 5 lat. Za kuplerstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – wyliczają policjanci.

Policja nie podaje nazwy zawieszonego portalu, ale chodzi najprawdopodobniej o Roksa.pl – serwis zawiesił działalność w ostatnią sobotę. Portal 02.pl podaje, że do użytkowników Roksy została wysłana informacja o czasowym wyłączeniu strony z powodu nakazu prokuratury i o tym, że wszystkie płatności zostały zajęte, więc obecnie zwrot pieniędzy nie jest możliwy. Padło też zapewnienie, że jeśli strona zostanie zlikwidowane, wszystkie dane użytkowników będą skasowane.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca