Na osiedlu Podwawelskim montują kolejne stojaki na rowery

Coraz większym kłopotem dla cyklistów mieszkających na krakowskich osiedlach jest możliwość pozostawienia roweru na zewnątrz. Problem ten z dużym powodzeniem od kilku tak rozwiązują jednak władze spółdzielni mieszkaniowej na osiedlu Podwawelskim.

– Wśród mieszkańców naszego osiedla przybywa cyklistów. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na miejsca, gdzie bezpiecznie można zostawić jednoślad, a dodatkowo w czasie pandemii komunikacja rowerowa staje się coraz bardziej rozpowszechniona. Co za tym idzie – mieszkańcy cały czas proszą nas o budowę miejsc, w których mogliby zostawić swój  rower przed blokiem – mówi nam Paweł Piekarz, przewodniczący komisji technicznej i infrastruktury osiedla Podwawelskie. 

Dzięki stojakom mieszkańcy mogą pozostawić rower na zewnątrz budynku, bez konieczności noszenie po piętrach lub pozostawiania na klatkach schodowych, co blokuje możliwość poruszania się po nich.

– Lokalizacje stojaków wybieramy w oparciu o realne zapotrzebowanie i możliwości, jakie daje na infrastruktura osiedla – mówi nam Rafał Gawron, wiceprezes zarządu ds. technicznych S.M. Podwawelska.

fot. KRKnews

– Zastosowane przez nas rozwiązania umożliwiają przypięcie ramy i koła roweru oraz gwarantują stabilne oparcie roweru, jednocześnie łącząc w sobie  funkcjonalność i wysokie walory estetyczne – dodaje.

Podwawelska spółdzielnia mieszkaniowa w latach 2019 – 2020 zamontowała ponad 160 stojaków rowerowych, a w tym roku liczba ta powiększyła się o kolejne 21 miejsc, w których można bezpiecznie zostawić jednoślad.

(KK)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie