Na pewno znasz te hity! Posłuchaj live

„Kocham Cię”, „Kocham wolność”, „O, Ela”  i wiele innych znakomitych przebojów Chłopców z Placu Broni zabrzmi w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. 3 września o godzinie 20 odbędzie się koncert rocznicowy poświęcony Bogdanowi Łyszkiewiczowi, liderowi grupy, który  zginął w wypadku samochodowym w wielu 36 lat.

Bogdan Łyszkiewicz w 1987 roku założył grupę rockową Chłopcy z Placu Broni, jedną z oryginalniejszych na polskim rynku muzycznym lat 80. i 90. Grupa tworzyła utwory, które na trwałe zapisały się w historii polskiego rocka i polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki takie jak: „Kocham cię”, „Jezioro szczęścia”, „Kocham wolność”, Aeroplan”, czy w końcu – jak określał to Łyszkiewicz „żart muzyczny” – piosenka: „O Ela”, zdobyły wielu wielbicieli, wciąż posiadają mocny emocjonalny wydźwięk i zdobywają nowych fanów.

Bogdan Łyszkiewicz wielokrotnie podkreślał, że najchętniej śpiewa o miłości, bo tylko ona, poza wolnością, jest w dla każdego człowieka wartością największą. Piosenka „Kocham Wolność” napisana w latach 80. wciąż jest aktualna, choć obecnie odnosi się do innej rzeczywistości, co docenili słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oddając swój głos na ten utwór w Plebiscycie – TOP WSZECHCZASÓW 2016. Piosenka zdobyła I miejsce.

Podczas koncertu zostaną wykonane piosenki Bogdana Łyszkiewicza, muzycy i przyjaciele Łyszkiewicza, opowiedzą o wpływie jaki wywarły na nich spotkanie, współpraca, przyjaźń z muzykiem.

W koncercie wezmą udział artyści, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do powstania oryginalnego brzmienia grupy Chłopcy z Placu Broni, oraz projekt muzyczny Zespół Chłopcy z Placu Broni, który powstał w 2015 roku, by propagować twórczość i przesłanie Bogdana Łyszkiewicza, m. in.: Jarosław Kisiński – gitarzysta grupy Chłopcy z Placu Broni,  Franz Dreadhunter – basista Łyszkiewicza, a obecnie grupy Zespół Chłopcy z Placu Broni, autor muzyki do utworu „Jezioro szczęścia”, Wojciech Namaczyński – perkusista, obecnie grupy Zespół Chłopcy z Placu Broni, Jarosław Miszczyk – pianista, a obecnie grupy Zespół Chłopcy z Placu Broni, Dariusz Litwińczuk – wokalista, gitarzysta obecnego składu grupy Zespół Chłopcy z Placu Broni, Piotr Czerwiński – gitara prowadząca, członek obecnego składu grupy Zespół Chłopcy z Placu Broni, Kacper Karpowicz – gitarzysta.

Bilety w cenie 35 i 45 zł dostępne są w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

(ip)

fot. materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie