Na Ruczaju rozpoczęto budowę krytej pływalni

fot. Pixabay

Kraków ma spore braki w tej dziedzinie i każdy nowy basen to dobra informacja. Przy Szkole Podstawowej nr 155 na osiedlu 2 Pułku Lotniczego 21 wmurowano kamień węgielny pod budowę krytej pływalni.

– To kolejna tego rodzaju inwestycja w mieście. Od lat staramy się rozbudowywać infrastrukturę sportową, tak by zarówno młodzież szkolna, jak i mieszkańcy mieli dobre warunki do uprawiania różnych dyscyplin – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Niedawno nowoczesny basen z regulowanym dnem otwarto przy Zespole Ogólnokształcących na osiedlu Handlowym. Kryta pływalnia, która powstanie przy Szkole Podstawowej nr 155, będzie równie nowoczesna. Na parterze zlokalizowane zostaną hala basenowa oraz zaplecze dla użytkowników i pracowników wraz z holem wejściowym. Na piętrze – sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Budynek basenu będzie połączony ze szkołą.

Wielofunkcyjny basen pływacki o wymiarach 25 x 16 m będzie miał ruchome dno, z regulowaną głębokością od 0 do 180 cm. Oprócz niego w hali znajdą się: mniejszy basen do nauki pływania (16 x 5m, głębokość 0,8–1,2 m) i basen brodzika (7,5 x 3,0 m, głębokość 0,3 m), basen SPA dla sześciu osób o owalnym kształcie oraz sala mała gimnastyczna.

(wm, krakow.pl)

fot. Pixabay

Zobacz także