Na Rynek Główny dojechała 15-metrowa choinka. Kiedy rozbłyśnie? (ZDJĘCIA)

Na Rynku Głównym pojawiła się już 15-metrowy świerk obok bazyliki Mariackiej. Uroczyste rozświetlenie choinki  zostało zaplanowane na sobotę, 2 grudnia, o godz. 16.30.

Wielka choinka wjechała do centrum na lawecie do przewozu ciężkiego sprzętu budowlanego. W nocy zaczęło się jej ustawianie. Później drzewko zostanie udekorowane. Świerk ozdobiony zostanie 26 tysiącami energooszczędnych światełek zmieniających barwę. Na choince zawisną sople imitujące topnienie lodu. Zostanie ona także udekorowana ponad tysiącem inkrustowanych baniek. Jej świetlne będą nawiązywać nawiązują do ornamentów eksponowanych na wawelskich arrasach. Choinka będzie energooszczędna, będzie pobierać mniej energii od domowego czajnika.

fot. krakow.pl

Choinki pojawią się także w innych punktach miasta – na Rynku Podgórskim, przed Muzeum Narodowym, a także na placach Centralnym i Wszystkich Świętych.

W tym roku już po raz trzeci Kraków ozdabia się w stylu nawiązującym do wawelskich arrasów. Iluminacja utrzymana w złotej i srebrnej kolorystyce nawiązuje do nici, którymi brukselscy mistrzowie tkali te unikatowe dzieła sztuki. W najważniejszych punktach miasta spotkamy również bohaterów arrasowych opowieści, czyli jelenie, wielbłądy, żyrafy i rajskiego ptaka. Nie zabraknie motywów roślinnych, głównie liści akantu w girlandach nad ulicami czy w dekoracjach choinek, lamp i mostów

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie