Na ścianach szkoły pojawili się krakowscy poeci oraz Kora Jackowska

Wizerunki Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Adama Zagajewskiego oraz Kory Jackowskiej pojawiły się na ścianach szkolnego korytarza w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krakowie. Towarzyszą im fragmenty ich poezji. 

Twórcy pojawili się na szkolnych korytarzu za sprawą artysty Olafa Ciruta. Jak informuje urząd miasta współpraca szkolnej społeczności z Olafem Cirutem trwa od dawna. Dzięki niej dwa lata temu na korytarzach szkoły przy ul. Urzędniczej pojawiły się wesołe lemury wśród egzotycznej roślinności, bohaterowie z krakowskich legend oraz malunki promujące zdrowe żywienie – 

 – Tym razem artysta wykorzystał czas wakacji na przybliżenie uczniom twórczości wybitnych poetów związanych z Krakowem. Na ścianach pojawiły się także ich wiersze. Pod koniec sierpnia malunki zostaną uzupełnione o tytuły wierszy oraz krótkie biogramy i opisy. To jednak niejedyne postaci, które zagościły na stałe w murach szkoły. Na jednej ze ścian pojawiła się także „Kora” wykonująca utwór „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej. Nie bez powodu – to właśnie Olga „Kora” Jackowska była uczennicą tej szkoły – informuje magistrat.

fot. krakow.pl

Olaf Cirut jest absolwentem malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i artystą znanym w stolicy Małopolski między innymi z wielkoformatowego malarstwa ściennego. To spod jego ręki wyszedł znany w całym mieście mural przy rondzie Mogilskim przedstawiający paletę kolorowych farb. Cirut zaprojektował również smoczy skwer w parku Decjusza. Jego prace znajdują się w wielu innych miastach Polski.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie