Na tory wraca linia nr 17! Będzie kursować w godzinach szczytu

Od poniedziałku, 3 września, po krakowskich torach ponownie kursować będzie linia tramwajowa numer 17. Tramwaje tej linii będą kursować po zmienionej trasie, ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Limanowskiego, Starowiślną, aby wspomóc w godzinach szczytu popularne linie nr 11 i 19.

„Siedemnastka” będzie kursować na trasie z pętli Czerwone Maki P+R do Dworca Towarowego. Jednak jej trasa zmieni się na odcinku między przystankami „Lipińskiego” i „Starowiślna”. Dzięki temu linia będzie wspomagała w godzinach szczytu linie nr 11 i 19. Pozwoli to zrealizować oczekiwane przez mieszkańców wzmocnienie linii nr 11 na odcinku z Ruczaju na Stare Podgórze, a także linii nr 19 z Dworca Głównego i ronda Mogilskiego w kierunku Podgórza. Dodatkowo mieszkańcy rejonu ul. Borsuczej zyskają bezpośrednie połączenie z ul. Starowiślną, rondem Mogilskim i przystankiem „Dworzec Główny Tunel”.

Trasa linii nr 17: Czerwone Maki P+R – ul. Bobrzyńskiego, ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Dietla, ul. Grzegórzecka, al. Powstania Warszawskiego, tunel tramwajowy – Dworzec Towarowy.

Linia będzie kursowała tylko w godzinach szczytu.

(ip)

fot. ZIKIT

Najnowsze

Co w Krakowie