Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę!

W trosce o zdrowie i odpowiednie nawodnienie seniorów, Wodociągi Miasta Krakowa przygotowały kampanię informacyjno-edukacyjną ,,Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę!”.

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę regularnego picia wody wśród osób 60+, ponieważ są one szczególnie narażone na ryzyko odwodnienia.

Wraz z wiekiem całkowita ilość wody w organizmie zmniejsza się nawet o 15%. Osoby powyżej 60 roku życia często słabiej odczuwają pragnienie, niż osoby młodsze. W konsekwencji znacznie rzadziej uzupełniają deficyt płynów.

Wodociągi Miasta Krakowa przypominają:

• pij wodę jeszcze zanim zaczniesz odczuwać pragnienie
• pij małe ilości wody regularnie w ciągu całego dnia
• ogranicz spożycie płynów,które mają działanie odwadniające np. kawa, czarna herbata
• jedz warzywa i owoce, które są wspaniałym źródłem wody
• unikaj napojów gazowanych, które hamują uczucie pragnienia
• leki popijaj wyłącznie wodą
• trzymaj szklankę lub bidon z wodą w zasięgu ręki

Systematyczne picie wody to naturalny i najprostszy sposób nawodnienia organizmu. Nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale także wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Ponieważ organizm nie może magazynować wody na zapas, konieczne jest regularne spożywanie co najmniej 2 litrów płynów dziennie. Oprócz odpowiedniej ilości wypijanej wody należy także zadbać o jej jakość. Sięgając po kranowiankę, dostarczamy składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wapń przeciwdziała osteoporozie, a razem z magnezem i potasem ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, a także nerwowy i mięśniowo-szkieletowy.

Dlatego warto mieć pod ręką szklankę lub bidon z wodą. Nie musisz wychodzić z domu. Po prostu odkręcasz kran i pijesz kranowiankę. Każdego dnia.

Więcej o kranowiance na: wodociagi.krakow.pl i na profilu Facebook.

Zobacz także