Nadchodzą roztopy. Wiceprezydent Kulig apeluje: Proszę zwracać uwagę na studzienki

Do Krakowa nadciąga odwilż, więc służby miejskie udrożniają studzienki, kratki ściekowe i przepusty. Wiele z nich znajduje się jednak na terenach prywatnych i należących do spółdzielni mieszkaniowych. – Apelujemy, by były one udrożniane – podkreśla wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

We wtorek odbyło się posiedzenie komitetu ds. akcji „Zima”, w którym wzięli udział przedstawiciele miejskich służb oraz Andrzej Kulig, zastępca prezydenta, przewodniczący komitetu koordynacyjnego akcji.

– Apelujemy, by studzienki były udrożniane. My to robimy systematycznie, ale należy pamiętać, że na terenie całego miasta znajduje się aż 25 tys. studzienek kanalizacyjnych i służby miejskie nie są w stanie równocześnie wszystkich ich odblokować. Bardzo Państwa proszę, by zwrócić uwagę zarządcom nieruchomości, spółdzielniom mieszkaniowym, właścicielom prywatnym, by udrożnili te studzienki – mówi zastępca prezydenta Andrzej Kulig.

Gorący apel o wsparcie i zgłaszanie zaśnieżonych studzienek kanalizacyjnych do zarządców i do MPO Kraków! Na terenie miasta mamy 25 000 studzienek, służby miejskie udrażnianą na bieżąco, ale jeśli widzicie Państwo wspomniane sytuacje proszę o zgłaszanie – nadchodzi odwilż.

Posted by Andrzej Kulig on Tuesday, December 20, 2022

– Wszyscy chcemy mieć spokojne święta, a nie walczyć z podtopieniami, stąd gorąca prośba: zróbmy dzisiaj i jutro wszystko, aby w czwartek, w piątek, w sobotę cały ten topniejący śnieg mógł trafiać bez przeszkód do naszych studzienek kanalizacyjnych w naszej okolicy, w najbliższej okolicy. To nas uchroni w dużym stopniu przed podtopieniami – dodaje Andrzej Kulig.

Urzędnicy zapewniają, że miejskie służby sprawdzają wszystkie przepusty, które do tej pory mogłyby być niedrożne, tak, żeby umożliwić spływ nadmiaru wody z ulic i chodników.

Najnowsze

Co w Krakowie