Nadchodzi Digital Dragons. Miłośnicy gier spotkają się wirtualnie

Fot. KPT

Digital Dragons to wielkie święto miłośników gier organizowane od lat w Krakowie. W tym roku konferencję przeniesiono z wiosny na jesień, ale i tak graczom nie będzie dane spotkać się twarzą w twarz. Najważniejsze wydarzenie branży gier odbędzie się wirtualnie.

Ponad 2200 zarejestrowanych uczestników z 58 krajów, 750 firm, blisko 70 specjalistycznych wykładów – to bilans tegorocznej, specjalnej edycji Digital Dragons. Od 15 do 18 września trwać będzie spotkanie branży gier zorganizowane przez Krakowski Park Technologiczny.

Bezpłatna rejestracja na Digital Dragons jest cały czas otwarta, można rejestrować się do 18 września 2020 roku, czyli do zakończenia konferencji.

Uczestnicy konferencji zyskują dostęp do specjalistycznych wykładów i paneli dyskusyjnych Firmy, zagraniczni goście, mają okazję do aranżacji spotkań biznesowych. Partnerzy konferencji zaplanowali wiele atrakcyjnych aktywności na swoich wirtualnych stoiskach: można będzie dopytać o szczegóły dotyczące realizowanych projektów, a także porozmawiać na temat ofert pracy w danej firmie.

Coroczny konkurs dla niezależnych produkcji Indie Showcase, w tym roku odbywa się platformach Steam i GOG.com. O tytuł Best Indie Game walczy 66 gier. We wszystkie te gry publiczność będzie mogła zagrać na Steamie. Uczestnicy wybiorą także swoją najlepszą produkcję, biorąc udział w głosowaniu Community Vote.

Zwycięzców poznamy podczas gali Digital Dragons Awards, w trakcie której zostaną także ogłoszeni laureaci najlepszych polskich produkcji ubiegłego roku oraz najlepsza gra zagraniczna. To szczególnie ważne wyróżnienia dla branży. Nominacje pochodzą bezpośrednio od środowiska developerów, a ostateczna decyzja należy do jury składającego się z dziennikarzy czołowych mediów branżowych w Polsce.

Podczas konferencji zostaną także zaprezentowane pierwsze wyniki badania graczy – Polish Gamers Research 2020.

(GS)

Zobacz także