Nadchodzi święto czworonogów! Dołączacie? [spis imprez]

Psy / fot. Pixabay

Najmniejszy na świecie chihuahua, psie portrety i zajęcia z pierwszej pomocy zwierzętom. W najbliższym czasie odbędzie się wiele wydarzeń dla miłośników czworonogów. Zobaczcie, gdzie możecie zabrać pupila w jego święto!

1 lipca obchodzimy Dzień Psa. Z tej okazji w sobotę odbędzie się IX Marsz Azylanta (godz. 10 – 14). Impreza będzie mieć miejsce przy Pomniku Psa Dżoka, niedaleko ul. Smoczej.

Marsz Azylanta jest obchodzony na pamiątkę wydarzeń z maja 2010 r. Wtedy powódź zagroziła schronisku. Krakowianie okazali wielkie serca i zaadoptowali 700 zwierząt znajdujących się w ośrodku. 

Akcja ma zachęcać mieszkańców Krakowa do adopcji czworonogów ze schroniska. Na imprezie pojawią się pieski szukające nowego właściciela. Ma być to również podziękowanie dla tych, którzy dali pupilom nowy dom. Podczas marszu pojawią się zwierzaki, które opuściły schronisko i mają teraz kochających właścicieli. 

Podczas imprezy będziecie mogli zaopatrzyć czworonogi w przysmaki. Jedna z wolontariuszek schroniska – Maja Hanausek – będzie portretować pupile. Nie zabraknie również sklepików, w których można zakupić modne ubranka czy obroże. 

Dzięki Małopolskiej Filmowej Grupie Rekonstrukcyjnej „KADR” będziecie mogli usiąść i zrobić sobie zdjęcia na zabytkowym motocyklu. Podczas wydarzenia zaprezentują się nietypowi pupile – gołębie, które będą brały udział w iluzjonistycznych sztuczkach. Dowiecie się również o ciekawostkach dotyczących życia tych zwierząt. 

XXIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

XXIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych organizowana jest przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Krakowie. Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyć będzie Krajowa Wystawa Psów Rasowych i Wystawa Klubowa Bassetów. Wszystkie imprezy odbędą się w sobotę i niedzielę, od godz. 10.00. na terenie Stadionu i Hal AWF w Krakowie, przy Al. Jana Pawła II 78.

W wystawie weźmie udział około 2700 psów, z tego ponad 2200 na Wystawie Międzynarodowej i prawie 500 psów na wystawach towarzyszących: Krajowej i Klubowej bassetów. Podczas imprezy pojawią się czworonogi z m.in. Węgier, Rosji, Wielkiej Brytanii czy Kolumbii. 

Liczną reprezentacje będą miały psy następujących ras: Bullterier, Labrador, Buldog Francuski, Owczarek Niemiecki, Boston Terier czy Polski Owczarek Nizinny. Nie zabraknie ras rzadkich m.in. niebieskiego spaniela pikardyjskiego, płochacza holenderskiego czy mastyfa tybetańskiego.

Na wystawie międzynarodowej w sobotę będą oceniane psy z grupy FCI: II, III, IV, V, VII. Zaprezentują się m.in.: dogi niemieckie, rottweilery, shar-pei, bernardyny, west highland terier, siberian husky, jamniki, wyżły i setery.

Z kolei w niedzielę na wystawie międzynarodowej rywalizować będą psy z grup FCI: I, VI, VIII, IX, X oraz dodatkowo rasy nieuznane jeszcze przez FCI. Zobaczycie m.in. owczarki, border collie, beagle, dalmatyńczyki czy spaniele. Niewątpliwą atrakcją będzie najmniejszy pies na świecie chihuahua. O godz. 15.30 zaprezentują się rasy polskie w strojach z epoki. 

Podczas imprezy odbędą się również targi, gdzie znajdziecie stoiska z karmami, zabawkami czy eleganckimi obrożami. Nie zabraknie również kwest na rzecz zwierząt bezdomnych. 

Światowy Dzień Psa na eNCeKu

W poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 20.00, koło Nowohuckiego Centrum Kultury w food truck parku odbędzie się Światowy Dzień Psa.

Właściciele psów będą mogli za darmo konsultować się z dogoterapeutami, psim fizjoterapeutą, behawiorystą czy weterynarzem. Fundacja Ewy Nawrol przeprowadzi warsztaty dla dzieci z m.in. pierwszej pomocy zwierzętom. 

Podczas wydarzenia zobaczycie pokaz agility, przeprowadzony przez CaninEquine. Nie zabraknie również sklepików z przysmakami i gadżetami dla psiaków. Każdy uczestnik otrzyma przypinki, uprawniające do zniżek w food trackach.

Zobacz także