Nadchodzi zima. Miasto zapewnia, że jest gotowe

fot. mpo

W nadchodzący weekend w Krakowie może sypnąć śniegiem. Miasto zapewnia, że jest gotowe na pierwszy atak zimy. A my już teraz możemy się założyć, że potem wszyscy będą narzekać.

Miasto wylicza swoją armię do walki z zimą. Na zimową flotyllę Jacka Majchrowskiego składa się 244 pojazdów. Cóż to za cuda techniki? 66 solarki, 39 ciągników z rozrzutnikiem do utrzymywania chodników. 41 zespołów do utrzymania zimowego obiektów inżynierskich, 9 zespołów do wywozu śniegu. Aż 58 jednostek do zimowego utrzymania ulic, 22 zespoły do utrzymania terenów wewnątrzosiedlowych i 9 zespołów do utrzymania miejsc postojowych.

Nie wiemy, czy to dużo, czy mało. Ale z góry można założyć, że gdy sypnie śniegiem, nie wszystkie osiedla i nie wszystkie ulice zostaną w mig uprzątnięte. A więc pan Marcin, jadący rano do pracy, czy pani Kasia, odwożąca dzieci do przedszkola, z pewnością pstryknie fotkę zaśnieżonej ulicy i pośle w eter słynne już „Zima znów zaskoczyła drogowców”.

Oprócz wrzucenia fotki do sieci, mogą także zawiadomić odpowiednie służby. Zgłoszenia o oblodzeniach, konieczności odśnieżania ulic i chodników można przesyłać bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima”. Mailowo na adres interwencje24h@mpo.krakow.pl lub telefonicznie 12 646 23 61.

Każdy z pojazdów biorących udział w akcji ZIMA jest wyposażony w GPS, a miejski monitoring zapewnia podgląd głównych punktów komunikacyjnych i ulic. Podczas akcji na bieżąco kontrolowane będą temperatury ulic, gruntu pod nimi i powietrza nad nimi, a prognozy pogody dostarczane są przez różne ośrodki.

(wm)

Zobacz także