Nadciąga arktyczna zima. Wspominają nawet o -34 stopniach!

fot. Pixabay

Koce, rękawiczki i termosy z gorącą herbatą wchodzą do gry! Jeśli sprawdzą się przewidywania, to wkrótce będziemy musieli stawić czoła prawdziwej zimie. Prognozy wspominają nawet o -34 stopniach, co w Krakowie będzie oznaczało ok. -7.

Na stronie fanipogody.pl trafiliśmy na niepokojący komunikat:

„Topografia baryczna na dzień 3.01.2019 r. […] Przewidywana temperatura powietrza na poziomie 500 hPa, czyli 5500 m.n.p.g to aż -34°C/-28°C. Oczywiście spodziewana jest silna konwekcja, zwłaszcza na północy Polski, gdzie niewykluczone są nawet burze śnieżne. […]  Do środy strumień arktycznego powietrza rozleje się na cały kraj” – napisano.Co to oznacza w praktyce? Że szczególnie współczujemy mieszkańcom na południe od Krakowa, ale w naszym mieście też będzie można poczuć srogą zimę. Co prawda w najbliższych dniach temperatura może spać „zaledwie” do -7 stopni, ale pojawią się spore opady śniegu. Niewykluczone jest też załamanie pogody i kolejne spadki temperatur.

IMGW dla okolic Krakowa wydało już II stopień zagrożenia.

„Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. […] Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych” – informuje IMGW.

Mimo to miłego dnia!

Redakcja

Zobacz także