Nadciąga niż Brygida. Ostrzeżenie przed śnieżycami i mrozem

Przed nami ostry atak zimy – ostrzegają meteorolodzy. Wszystko za sprawą Brygidy – niżu, który w weekend przyniesie ze sobą intensywne opady śniegu, a w przyszłym tygodniu siarczyste mrozy.

„W trakcie najbliższego weekendu czeka nas bardziej dynamiczna pogoda” – zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wedle prognoz piątek na południu kraju upłynie pod znakiem opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, miejscami marznący i powodujący gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w południowej części Polski wyniesie od 5 cm do 15 cm (wysoko w górach). Temperatura maksymalna w Krakowie wyniesie 2 st. C.

W sobotę może zrobić się biało już w całym kraju. Opady śniegu w wielu miejscach będą intensywne. Dla okolic Krakowa przewidywane jest wprowadzenie ostrzeżenia meteorologicznego drugiego stopnia. Termometry w naszym mieście wskażą maksymalnie 1 st. C.

Potężna śnieżyca może uderzyć w nocy z soboty na niedzielę. Opadom śniegu będzie towarzyszyć dość silny wiatr, w porywach do 55 km/h, który miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W niedzielę w najcieplejszym punkcie dnia w Krakowie odnotujemy -1 st. C – informuje IMGW.

Wedle prognoz meteorologów opady śniegu będą nam towarzyszyć aż do wtorku. W kolejnych dniach czeka nas atak mrozu – nawet do -13 st. C, a wysoko w górach do -20 st. C.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie