Nadciągają burze. IMGW ostrzega!

Musisz przeczytać

Synoptycy ostrzegają przed burzami! Dziś (30 maja) w Krakowie spodziewamy się intensywnych burz z silnym, porywistym wiatrem. Według prognoz specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, po południu mogą wystąpić bardzo gwałtowne burze z opadami deszczu. Synoptycy prognozują, że w Krakowie spadnie od 15 do 25 mm deszczu na metr kwadratowy a wiatr może osiągać prędkość do 70 km/h. Niewykluczone są również opady gradu.

W ostatnich dniach nawałnice dały się już we znaki mieszkańcom dolnego śląska oraz województwa opolskiego i północnej części woj. śląskiego. Intensywne opady deszczu powodowały zalania ulic i lokalne podtopienia, a grad uszkodził kilkadziesiąt samochodów.

Podobna pogoda będzie towarzyszyła mieszkańcom Krakowa do czwartku. W tym czasie synoptycy apelują o ostrożność. Uważać powinni szczególnie kierowcy, bo widoczność na drogach w czasie opadów może być znacznie ograniczona. Ponadto w czasie burz lepiej nie parkować samochodów pod drzewami, bo porywisty wiatr może łamać i uszkadzać gałęzie drzew.

(pt)

fot.  CDCobra via Foter.com / CC BY-SA

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca