„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Nadwyżka szczepionek w szpitalu Żeromskiego zostanie wykorzystana

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

NFZ wskaże szpital im. Żeromskiego jako punkt dla dodatkowych szczepień.

„Rejestracja na szczepienia odbywa się według listy Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym NFZ wskaże szpital im. Żeromskiego jako punkt dla dodatkowych szczepień. Nie zachodzi więc obawa, że nadwyżka szczepionek pozostanie niewykorzystana. System uniemożliwia indywidualną rejestrację na szczepienie” – poinformował magistrat.

Przypomnijmy, że krakowska placówka musi wykorzystać szczepionki do soboty, inaczej zostaną zutylizowane. Wszystko dlatego, że zostały rozmnożone.

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej Rady Miasta Krakowa dr Jerzy Friediger, dyrektor szpitala im. Żeromskiego poinformował, że placówka otrzymała we wtorek 1860 rozmrożonych szczepionek przeciw COVID, choć dysponuje lodówkami do ich przechowywania.

– Dostaliśmy 1860 rozmrożonych szczepionek, które musimy podać do soboty, do godziny 21:55. Miały do nas przyjechać zamrożone – mówił Friediger, o czym donosił Onet.pl.

Jak informuje magistrat, szpital im. Żeromskiego prowadzi obecnie cztery punkty szczepień. Tygodniowo można w nich podać 2,8 tysiąca dawek, a przy zwiększonych potrzebach nawet 4 tysiące. Dotychczas w placówce zaszczepiono 10 tysięcy osób.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca