„Nagrody dla ministrów miały wpływ na wyniki sondaży”

– Szacunek i pokora dla wszystkich wyników badań, ale najważniejsza jest sprawa realizacji programu – tak posłanka PiS Anna Czech komentowała w Radiu Kraków najnowsze sondaże. Rzeczpospolita publikuje wyniki sondażu, w którym koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej niemal zrównała się w sondażach z obozem Zjednoczonej Prawicy. Kilka dni temu w innym sondażu obóz Zjednoczonej Prawicy zanotował spadek o 12 punktów procentowych. 

– Szacunek i pokora do wyników badań. One są różnie prowadzone. Jesteśmy pełni optymizmu. Najważniejsza jest realizacja programu. Prawdziwe sondaże to dane gospodarcze. Skupiamy się na planie. Te sondaże były prowadzone w związku z nagrodami. To pewnie miało wpływ. W dalszym ciągu działamy. Sondaże będą się zmieniać – mówiła posłanka z Małopolski i dyrektor szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.

Co zdecydowało o tej tendencji? Nagrody dla ministrów, czy polityka międzynarodowa? – dopytywał dziennikarz Radia Kraków.

– Trudno powiedzieć. Różne czynniki się na to złożyły. Raczej łączę ten sondaż z nagrodami – stwierdziła Czech.

– Spokojnie pracujemy. Działamy jak najlepiej. To jest najważniejsze. Trudno się posiłkować tylko sondażami. Nie pracujemy dla nich. Chcemy wprowadzać jak najlepsze rozwiązania dla obywateli – dodała.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. Pixabay

Najnowsze

Co w Krakowie