Najlepsze górki do zjeżdżania w Krakowie!

fot. Pixabay

W końcu nastały idealne warunki do uprawiania sportów zimowych oraz dobrej zabawy! Cały Kraków został pokryty puszystym śniegiem, a w najbliższy weekend będą panować ujemne temperatury. Bierzcie sanki lub jabłuszka w dłoń i wybierzcie się z dzieciakami na najbliższą górkę!

W Nowej Hucie popularnością cieszą się górki koło Nowohuckiego Centrum Kultury. Ich zaletą jest to, że blisko znajdują się food tracki, więc po zimowych szaleństwach można zjeść lub wypić coś ciepłego. Pagórki znajdziemy także w okolicach bloków na os. Na Stoku 6-9. Saneczkarstwo można uprawiać na Plantach Bieńczyckich w pobliżu os. Strusia.

W Mistrzejowicach możemy pojeździć na jabłuszku lub saneczkach na Plantach Mistrzejowickich lub w Parku Tysiąclecia.

W Swoszowicach saneczkarstwo można uprawiać w Parku Maćka i Doroty. Można także zjeżdżać z górki pod Kopcem Krakusa. Spory pagórek znajduje się w Parku Kurdwanów.

W Bronowicach Małych dwie górki znajdują się w okolicach osiedla Widok. Na Krowodrzy dużą popularnością cieszy się pagórek w Parku Krowoderskim. Pojeździć na sankach możemy także w Parku Jordana. Górka znajduje się również w okolicach ul. Racławickiej.

fot. Pixabay

Wybierając górkę pamiętajcie, by wybierać miejsca odległe od ruchliwych ulic. Rozpędzeni saneczkarze mogliby wjechać wprost pod koła samochodów.

Just.

Zobacz także