Szykuje się weekend z białym puchem. Najlepsze górki do zjeżdżania w Krakowie!

W końcu nastały idealne warunki do uprawiania sportów zimowych oraz dobrej zabawy! Cały Kraków został pokryty puszystym śniegiem, a w najbliższy weekend będą panować ujemne temperatury. Bierzcie sanki lub jabłuszka w dłoń i wybierzcie się z dzieciakami na najbliższą górkę!

W Nowej Hucie popularnością cieszą się górki koło Nowohuckiego Centrum Kultury. Pagórki znajdziemy także w okolicach bloków na os. Na Stoku 6-9. Saneczkarstwo można uprawiać na Plantach Bieńczyckich w pobliżu os. Strusia.

W Mistrzejowicach możemy pojeździć na jabłuszku lub saneczkach na Plantach Mistrzejowickich lub w Parku Tysiąclecia.

W Swoszowicach saneczkarstwo można uprawiać w Parku Maćka i Doroty. Można także zjeżdżać z górki pod Kopcem Krakusa. Spory pagórek znajduje się w Parku Kurdwanów.

W Bronowicach Małych dwie górki znajdują się w okolicach osiedla Widok. Na Krowodrzy dużą popularnością cieszy się pagórek w Parku Krowoderskim. Pojeździć na sankach możemy także w Parku Jordana. Górka znajduje się również w okolicach ul. Racławickiej.

fot. Pixabay

Wybierając górkę pamiętajcie, by wybierać miejsca odległe od ruchliwych ulic. Rozpędzeni saneczkarze mogliby wjechać wprost pod koła samochodów.

Just.

Najnowsze

Co w Krakowie