Najpierw zatańczą na Rynku Głównym, potem się pomodlą na Małym Rynku

Musisz przeczytać

XXII Dzień Papieski obchodzony będzie w niedzielę, 16 października 2022. Ale już w sobotę, 15 października, o godzinie 17.00, na Rynku Głównym w Krakowie stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaproszą wszystkich mieszkańców i turystów miasta do wspólnego tańca – Belgijki. Potem w kościele w kościele św. Barbary na Małym Rynku zostanie odprawiona Masz Święta, a po niej studenci będą przewodniczyć czuwaniu modlitewnemu ze św. Janem Pawłem II.

Centrum obchodów XXII Dnia Papieskiego stanowić będzie uroczysta Msza Święta o godz. 9.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Ponadto w dwóch lokalizacjach pojawią się Miasteczka Rodzinne. W godzinach 7.00 – 14.00 przy parafii św. Jadwigi (ul. Władysława Łokietka 60) oraz w Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach, przy ulicy Totus Tuus 34, dostępnych będzie wiele atrakcji dla dzieci tj. malowanie twarzy, fryzury, balonowe figurki, kolorowanki i wiele innych. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku dla całej rodziny. 

XXII Dzień Papieski w tym roku w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest 16 października. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Blask Prawdy”, które jest zarazem tytułem jednej z encyklik św. Jana Pawła II. „Dzień Papieski to szczególnie ważny moment dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża stanowi dla członków Fundacji motywację do jeszcze głębszego pochylenia się nad tajemnicą jego świętości, życia i nauczania. W tym dniu młodzi, zdolni ludzie z niezamożnych rodzin wychodzą na ulice miast, aby dać świadectwo swojej wiary i prosić ludzi o inwestycję w ich marzenia i rozwój” – podkreśla kuria metropolitalna w Krakowie.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca