Gdzie dziś bawi się Kraków? Największa sylwestrowa prywatka w Nowej Hucie, ale imprezują także inne dzielnice

W najważniejszą noc roku nikt w Krakowie nie będzie się nudzić. Tegoroczny Sylwester w Krakowie to trzy lokalizacje z międzypokoleniową rozrywką, którą zagwarantują znane nazwiska i popularne zespoły.

– Zachęcam wszystkich krakowian do zabawy sylwestrowej, która podobnie jak w zeszłym roku będzie odbywała się w trzech lokalizacjach. Jak co roku staramy się, aby każdy znalazł coś dla siebie. W Nowej Hucie DJ przeniesie nas na początku do lat siedemdziesiątych i płynnym krokiem przejdziemy do współczesności. Zabawa na al. Róż jest wyjątkowa, bo właśnie nią zakończymy obchody 70-lecia istnienia dzielnicy – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

Na Podgórzu będzie można zabawić się na balu na który zaprasza Teatr KTO, za to impreza na Rynku Głównym kierowana jest do młodzieży, bo na scenie zagości rap i muzyka elektroniczna.

Tegoroczny sylwester odbędzie się bez fajerwerków. – Podobnie jak w ubiegłych latach zrezygnowaliśmy z pokazu sztucznych ogni i w związku z tym chciałabym zaapelować do wszystkich organizatorów zabaw sylwestrowych, aby zrezygnowali z pokazów pirotechnicznych – mówi Andrzej Kulig.

Prywatka w Nowej Hucie

Na Sylwestra w Nowej Hucie zaprasza jeden z najbardziej uznanych polskich dziennikarzy muzycznych Hirek Wrona, który w ostatnią noc 2019 r. wcieli się w rolę didżeja na największej krakowskiej prywatce w nowohuckiej alei Róż. Potańcówka będzie zwieńczeniem obchodów 70. urodzin Nowej Huty. Didżej i dziennikarz muzyczny zabierze publiczność w muzyczno-taneczną podróż po świecie kultowych przebojów!

Repertuar otworzą przeboje z lat 70., a Hirek Wrona poprowadzi gości przez kolejne barwne dekady, docierając do współczesnych światowych hitów. Wszystkiemu towarzyszyć będą wizualizacje przeplatane animacjami złożonymi z obrazów dawnej Nowej Huty. Występ Hirka Wrony poprzedzi nowohucki DJ Mazubar, a prywatkę uzupełnią wspólna nauka tańca, konkursy dla uczestników oraz pokaz efektów specjalnych, po którym nastąpi powitanie Nowego Roku.

Elektroniczne brzmienia na Rynku Głównym

Koncert na Rynku Głównym otworzy jeden z najciekawszych raperów młodego pokolenia: pochodzący z Krakowa Jan-rapowanie, który zyskał sympatię zarówno wśród fanów hip-hopu, jak i szerszej publiczności. Tuż po nim odbędzie się koncert projektu „Albo inaczej”, który powstał z ramienia Alkopoligamii w 2015 roku i z marszu podbił serca fanów muzyki w całej Polsce. W „Albo inaczej” popularne postaci polskiej muzyki rozrywkowej prezentują się w nowych interpretacjach rapowych tekstów.

Podczas Sylwestra w Krakowie wystąpią legendy polskiej piosenki – Andrzej Dąbrowski i Krystyna Prońko. Całości dopełnią występy czołowych postaci polskiej sceny hip-hopowej (Ten Typ Mes, Tetris) oraz wokalistów młodego pokolenia: Piotra Zioły, Pauliny Przybysz i Ralpha Kaminskiego. Natomiast tuż po północy na scenie na Rynku Głównym zagra duet The Dumplings prezentujący nasiąkniętą głębokim basem taneczną elektronikę. Będzie to jednocześnie ostatnia okazja, aby na żywo posłuchać duetu, który wkrótce zawiesza swoją działalność.

Bal na Rynku Podgórskim

Natomiast Rynek Podgórski podczas ostatniej nocy roku 2019 zamieni się w wielką salę balową rodem z minionych epok, a goście Podgórskiego Balu Sylwestrowego wezmą udział w wyjątkowej, uteatralizowanej zabawie. Wodzireje – tancerze poprowadzą naukę tańców towarzyskich (od rumby i samby po salsę, walca i twista). W przerwach przeprowadzane będą konkursy z licznymi nagrodami o Podgórzu i Krakowie; gościom serwowane będą przekąski i napoje.

Na wielkim ekranie pojawią się impresje filmowe z balów sylwestrowych w polskich miastach i stolicach świata, a transmisja telewizyjna na żywo pozwoli gościom balu przekazywać sobie życzenia noworoczne, dzielić się wspomnieniami i marzeniami. Zabawę zakończy około 1.00 w nocy gigantyczny noworoczny walc, który odtańczą wszyscy goście balu.

Wszystkie trzy wydarzenia rozpoczną się we wtorek, 31 grudnia o godz. 21.00.

Na Sylwestra w Krakowie, Sylwestra w Nowej Hucie oraz Podgórski Bal Sylwestrowy zapraszają: Prezydent Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr KTO oraz Krakowskie Forum Kultury.

ms

Najnowsze

Co w Krakowie