Największe gwiazdy muzyki zagrają na Kraków Live Festival

fot. Pixabay

W Krakowie trwa prawdziwa muzyczna uczta! Krakow Live Festival 2019 porywa do tańca energetyzującymi dźwiękami z całego świata. Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego wystąpią m.in. Post Malone, Macklemore, DJ Snake oraz Years & Years oraz wielu polskich artystów m. in. Krzysztof Zalewski, Król i Marcelina. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście jak spędzić dzisiejszy wieczór to wciąż możecie skorzystać z bogatej oferty festiwalowej!

Kraków Live Festival to dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie organizowany przez Alter Art. W przestrzeni przeznaczonej na festiwal co roku powstają dwie sceny muzyczne, miasteczko gastronomiczne oraz miejsce działań około-muzycznych. Line-up festiwalu opiera się na wykonawcach światowego formatu, jak i starannie wyselekcjonowanej grupie polskich artystów.

Kto wystąpi?

Kraków Live Festival / fot. materiały prasowe

Pierwszy headliner Kraków Live Festival 2019 to obecnie jedno z największych nazwisk w muzyce popularnej i jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów komercyjnych ostatnich lat. Post Malone to 23-letni raper i wokalista. Od 2016 roku i wydania debiutanckiego albumu „Stoney”, Post Malone zagłębia się w rap, rock, trap, a nawet country.

Wydany w ubiegłym roku album „Beerbongs & Bentleys” w wielu krajach znalazł się na pierwszych miejscach list sprzedaży, przynosząc mu między innymi 4 nominacje do nagród Grammy. Kawałki „Rockstar” i „Psycho” wspięły się na szczyt amerykańskiej listy przebojów. Singiel „Sunflower” ze ścieżki dźwiękowej do oskarowej animacji „Spider-Man Uniwersum” był stał się wielkim hitem. W lutym Post Malone był drugim najbardziej streamowanym artystą na świecie według serwisu Spotify!

Kraków Live Festival / fot. materiały prasowe

Bez względu na to, czy nagrywa jako artysta solowy, w duecie z Ryanem Lewisem czy gościnnie u innych artystów, od kilkunastu lat twórczość Macklemore’a robi zamieszanie na listach przebojów. Amerykański raper oficjalnie zadebiutował w 2005 roku albumem „The Language of My World”. Rok później poznał Ryana Lewisa, a znajomość zaowocowała współpracą, która do tej pory przyniosła dwa albumy – „The Heist” i „This Unruly Mess I’ve Made” oraz takimi kawałkami jak „Can’t Hold Us” czy „Thrift Shop”, przez wielu uznawanymi za jedne z największych przebojów tej dekady. 

Kraków Live Festival / fot. materiały prasowe

Francuski DJ jest dziś jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów na świecie. Jego pierwszym głośnym sukcesem była współprodukcja albumu „Born This Way” Lady Gagi, za którą otrzymał nominację do Grammy. Kolejnym przełomowym momentem w karierze był nagrany z Lil Jonem kawałek „Turn Down for What”. W 2015 roku zaistniał jako współtwórca „Lean On” jednego z największych przebojów XXI wieku, nagranego wspólnie z formacją Major Lazer oraz MØ. 

Kraków Live Festival / fot. materiały prasowe

Debiutancki album Years&Years „Communion”, wydany w 2015 r. był doskonałą, odświeżającą mieszanką popu, R&B i elektroniki, bogato czerpiącą z lat ’80 i ’90. Wydawnictwo z miejsca zadebiutowało na pierwszym miejscu UK Top 40, a dzięki kawałkom „King”, „Shine” czy „Desire” zyskało status najszybciej sprzedającego się debiutu roku na Wyspach. 

Nie tylko muzyka

Duży nacisk w pozamuzycznej ofercie festiwalu położony jest na umożliwienie festiwalowiczom korzystania z bogatej oferty kulturalnej miasta Kraków. W ramach działań około-festiwalowych co roku podejmowana jest współpraca z lokalnymi instytucjami kultury takimi jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Historyczne, Cricoteka.

d.c./krakow.pl

Zobacz także