Napad na stację benzynową! [video] Sprawcy już siedzą w areszcie

Musisz przeczytać

Szybka reakcja policji po napadzie na stację benzynową w Biertowicach koło Myślenic doprowadziło do zatrzymania 6 sprawców przestępstwa. Już postawiono im zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Piątka z nich trafiła do aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Do napadu na stację benzynową w Biertowicach koło Myślenic doszło 4 maja 2021 roku około godz. 23.50. Na stację podjechał opel, z którego wysiadło 5 mężczyzn. Wszyscy mieli zakryte twarze oraz rękawiczki na dłoniach. W tym czasie na stacji benzynowej były jedynie dwie pracownice.

Mężczyźni weszli do wnętrza budynku i sterroryzowali kobiety posiadaną maczetą oraz przedmiotem przypominającym broń. Z kasy zabrali około 1 tys. złotych, a z półek kilka paczek papierosów. Po napadzie wsiedli do auta i odjechali.

Jak ustalili policjanci, drugi samochód (bmw), w którym znajdował się szósty mężczyzna, czekał na nich w pobliskim lesie. Po dokonanym rozboju sprawcy przyjechali do lasu, gdzie część z nich przesiadła się do czekającego na nich bmw, po czym odjechali w różnych kierunkach.

Przed napadem mężczyźni częściowo zmienili swoje ubrania, po napadzie ponownie przebrali się w inną odzież. Uciekając z miejsca zdarzenia sprawcy wyrzucali z samochodów niebezpieczne narzędzia oraz ubrania. Oba samochody, którymi poruszali się podejrzewani, zostały bardzo szybko zatrzymane przez policjantów wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu zabezpieczono maczetę oraz zrabowane pieniądze.

Wczoraj, podczas wizji lokalnej w terenie policjanci z Myślenic natrafili na niebezpieczne przedmioty, którymi posługiwali się sprawcy napadu. Była to druga maczeta oraz pistolet gazowy, które sprawcy uciekając z miejsca zdarzenia wyrzucili przez okno samochodu.

Mężczyźni w wieku od 21 do 30 lat to mieszkańcy powiatu nowotarskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawców policjanci u dwóch z nich natrafili na środki odurzające. Po pobycie w policyjnej izbie zatrzymań podejrzewani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach. Wszystkim mężczyznom został ogłoszony zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia (art. 280 par. 2 KK), a dodatkowo dwóm z nich zarzut posiadania narkotyków (art. 62 ust.1 UoPN).

Wobec 5 podejrzanych Sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt. Natomiast wobec szóstego z podejrzanych, 21-latka Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjny dozór.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca