Turyści zniszczyli napis „ŚDM”. Zapłaci miasto

Napis promujący Światowe Dni Młodzieży wykonany ze styropiany, który stanął naprzeciwko okna papieskiego idzie do remontu. O styropianowych literach, które zamiast promować ideę ŚDM i zachęcają do uczestnictwa w wydarzeniu, straszą łuszczącą się farbą, pisaliśmy na KRKnews.pl kilka tygodni temu. Teraz okazuje się, że napis doczeka się renowacji.

Kolorowy napis „ŚDM Kraków 22016” stanął przy ul. Franciszkańskiej w listopadzie ubiegłego roku. Miasto za przygotowania styropianowych liter zapłaciło bagatela 25 tys. złotych. Szybko okazało się jednak, że trwałość liter pozostawia wiele do życzenia. Po zaledwie miesiącu na napisie pojawiły się pierwsze pęknięcia farby, która z czasem zaczęła się łuszczyć. Napis budził spore zainteresowanie wśród turystów, którzy chętnie robili sobie przy nim zdjęcia… uwydatniając katastrofalny stan napisu.

Zdaniem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, który dokonał oględzin liter, zawinili wspomniani turyści, którzy podczas robienie zdjęć wchodzili na litery niszcząc farbę. Do końca kwietnia wszystkie litery powinny zostać jednak naprawione. Prace pochłoną około półtora tys. złotych.

Napis to nie jedyna forma promocji Światowych Dni Młodzieży. W lipcu miasto zamierza wykorzystać w celu identyfikacji i promocji Krakowa 170 sztuk reklam citylight, naklejki na siedzeniach komunikacji miejskiej, iluminacje wybranych obiektów takich jak: Kładka Bernatka, Estakada Lipska-Wielicka, fontanny na Rynku Głównym i Tauron Arena Kraków, a także branding tramwajowy i banery LED.

(pt)

fot. www.worldyouthday.com

Najnowsze

Co w Krakowie