„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Narciarze ruszyli na stoki, a za nimi policjanci

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

To pierwszy weekend po otwarciu stacji narciarskich. Narciarze wrócili na stoki, obowiązków przybyło również policjantom.

Podstawowym zadaniem policjantów ma być działanie prewencyjne. Sprawdzają oni m.in. czy dzieci jeżdżą w kaskach. Nie wolno też jeździć w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

– Osoba niestosująca się do tych przepisów może nie zostać wpuszczona na stok lub może zostać z niego wyproszona przez zarządzającego, jeśli jej zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pod wpływem któregoś z tych środków – informuje policja.

Policjanci kontrolują również wymogi zachowania dystansu społecznego, zasłaniania ust i nosa przez narciarzy oraz osoby z obsługi i gastronomii. Właściciele stacji narciarskich we własnym zakresie zobowiązali się zadbać o to, aby jednocześnie na stoku znajdowała się niezbyt liczna grupa narciarzy.

– Podawane zatem będą  komunikaty głosowe o obowiązku zachowania dystansu społecznego, a miejsca najbardziej narażone takie jak kasy biletowe i dojścia do bramek mają być często dezynfekowane. Doraźnie kontrole w tym zakresie podejmowane będą przez policjantów i funkcjonariuszy inspekcji sanitarnej – podaje policja.

jk

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca