Narkotyki hodowane, w naczepie TIRa

Funkcjonariusze Katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z krakowskimi policjantami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, rozbili grupę, która na terenie Małopolski prowadziła dwie nielegalne plantacje marihuany, jedna z nich mieściła się w naczepie samochodu ciężarowego, dzięki czemu jej namierzenie było niezwykle trudne.

Dzięki współpracy policjantów z Katowic i z Krakowa udało się zatrzymać osoby odpowiedzialne za rozprowadzanie narkotyków na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Dzięki temu namierzono też potencjalne miejsca, gdzie miałyby znajdować się nielegalne plantacje konopi indyjskich.

Jedna z plantacji znajdowała się w powiecie suskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich oraz profesjonalny sprzęt do hodowli, a także suszenia i porcjowania narkotyków. Zabezpieczono również sporą ilość gotówki, która najprawdopodobniej pochodziła ze sprzedaży narkotyków.

Drugą plantację policjanci namierzyli na obrzeżach Krakowa. Znajdowała się ona w mobilnej naczepie samochodu ciężarowego. Samochód został w pełni przystosowany do zorganizowania w nim plantacji marihuany. W środku znajdowała się m.in. specjalna aparatura odpowiedzialna za utrzymywanie odpowiedniej temperatury i wilgotności, potrzebnej do odpowiedniego rozwoju roślin. W naczepie znajdowało się 100 krzewów konopi indyjskich i część przetworzonych narkotyków, przygotowanych do sprzedaży.

Obie plantacje należały do trójki mężczyzn w wieku od 31 do 36 lat, którzy zostali zatrzymani przez policję. Dwóch z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających i przygotowywanie ich do wprowadzenia na rynek. Grozi im do 3 lat więzienia.

(pt)

fot. Małopolska Policja

Najnowsze

Co w Krakowie