Narkotyki, syf i… 1,5-miesięczne dziecko. Przerażająca historia w krakowskiej rodzinie

KWP Kraków

Żadne dziecko nie zasłużyło sobie na coś takiego… Policjanci przekazali 1,5-miesięczne niemowlę do placówki opiekuńczej, bo w domu jego rodziców zastali armagedon. 

Policji ustalili, że w jednym z krakowskich bloków ma dochodzić do handlu środkami odurzającymi. W mieszkaniu zastali młodą kobietę, jej partnera oraz ich 1,5 miesięczne dziecko.

„W mieszkaniu panował bałagan i niehigieniczne warunki budzące wątpliwości w zakresie opieki nad niemowlakiem. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz piwnicy funkcjonariusze znaleźli prawie 500 gramów amfetaminy oraz związane z procederem dystrybucji narkotyków wagi elektroniczne, kilka telefonów komórkowych, folie i woreczki strunowe. Zabezpieczono także gotówkę mogącą pochodzić z obrotu środkami odurzającymi” – informuje policja.

Zatrzymana 24-latka i jej 34-letni są znani policji. Usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu środków odurzających, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesięce. Niemowlak trafił tymczasowo do placówki opiekuńczej, o jego dalszej opiece zdecyduje sąd rodzinny.

kl 

Zobacz także