Narkotyki warte milion złotych. Plantacja w domu i w ogródku

23 kilogramy narkotyków wartych milion złotych zabezpieczyli policjanci u dwóch dilerów. Ale sprawa jest rozwojowa i policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Na razie kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wadowickiego. W miejscu ich zamieszkania znaleziono prawie 23 kilogramy nielegalnych substancji, wśród których były: marihuana, haszysz i amfetamina. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.

Najpierw policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Wadowice. W jego znaleźli haszysz, marihuanę i amfetaminę. Jedno z pomieszczeń budynku było przystosowane do uprawy marihuany. Ale funkcjonariusze natrafili też na 14 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, które rosły w pobliżu budynku. U tego mężczyzny policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 16 kilogramów środków odurzających.

Kolejnego dnia, w ramach tego samego postępowania, funkcjonariusze przeszukali budynek mieszkalny oraz pomieszczenia gospodarcze u 33-latka, innego mieszkańca Wadowic. Tam znaleźli poukrywane w różnych miejscach przetworzone i spakowane środki narkotyczne – łącznie ponad 5200 gramów marihuany oraz ponad 1260 gramów haszyszu.

W wyniku tych działań, kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 23 kilogramy narkotyków, z których można było uzyskać około 160 000 „działek”. Ich czarnorynkowa wartość to około 1 mln złotych. Policjanci znaleźli również prawie10 tys. złotych, które najprawdopodobniej pochodzą z nielegalnego procederu.

Plantacja narkotyków w domu i w ogródku

Zdjęcie 1 z 7

(fot. małopolska policja)

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, ich uprawy oraz posiadania przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Natomiast starszemu z mężczyzn przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował kilka dni temu wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie