Narodowa kwarantanna to za mało? Premier rozważa jeszcze większe ograniczenia

Fot. krknews.pl

Myślicie, że zapowiedziana przez ministra zdrowia narodowa kwarantanna to najgorsze, co może nas spotkać? Mylicie się! Premier oznajmił, że rozważa jeszcze większe obostrzenia, m.in. dotyczące całkowitego zakazu przemieszczania się – można będzie odejść od domu tylko na 500 metrów. Nie zdziwię się, jak przy tym oznajmi, że znowu wygraliśmy z koronawirusem.

Zamknięte galerie handlowe, hotele i stoki narciarskie – tak ma wyglądać narodowa kwarantanna zapowiadana przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Większe niż obecnie ograniczenia, powiedzmy szczerze – prawie lockdown, mają obowiązywać od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021. Niezadowoleni z decyzji rządu, a jest ich naprawdę sporo, nie kryją oburzenia i pomstują na rząd, który przecież kilka tygodni przedstawił plan wychodzenia z ograniczeń. A obecne dane o zakażeniach i zgonach dawały raczej nadzieję na poluzowanie obostrzeń.

Ale jeśli ktoś myślał, że narodowa kwarantanna to najgorsze co nas czeka, jest w mylnym błędzie. Premier Mateusz Morawiecki oznajmił właśnie, że rząd rozważa jeszcze większe ograniczenia! Dotyczyć mają m.in. całkowitego zakazu przemieszczenia się. Ale premier przyznał też, że wprowadzenie takich restrykcji wymaga zmian ustawowych. Chyba dotarło do niego, że wprowadzenie godziny policyjnej na Sylwestra na podstawie rozporządzenia jednak nie jest w porządku.

Czy jeszcze ktoś oczekuje od rządu przewidywalnych i racjonalnych decyzji w sprawie koronawirusowych ograniczeń? I trudno się dziwić, że po tylu błędach i zmianach frontu każda kolejna decyzja rządu będzie powszechnie kwestionowana. I przeproszenie za błędy (premier za nie przeprosił!!!) nie uratuje sytuacji. Obecne działania wyglądają raczej na próby postawienia na swoim za wszelką cenę. Jak Polacy znaleźli obejście dla wyjazdów na narty, to rząd zdecydował o zamknięciu stoków i zakazał wyjazdów służbowych. Bo skoro rząd tak chce, to tak musi być.

Grzegorz Skowron

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

Zobacz także